کارخانه تولید پوشاک

پوشاک یکی از مهم ترین نیازها در زندگی بشر محسوب می شود‌. که از زمان های دور تاکنون وجود داشته و از ملزومات زندگی بشر است. امروزه با ساخت و راه اندازی کارخانه های تولید پوشاک، افراد دغدغه ی تهیه پوشاک ندارند. و با وجود کارخانه های تولیدی که در طرح های مختلف تولید می شوند و بسیار متنوع هستند، جوابگوی هر سبک و سلیقه ای می باشند. در این مقاله به بررسی و چگونگی تولید پوشاک در کارخانه های تولیدی و مراحل آن می پردازیم.

مراحل تولید لباس در کارخانه

  1. مواد اولیه: مواد اولیه برای تهیه هر نوع لباس، پارچه می باشد. که با در نظر گرفتن نوع پوشاک، مثلا پیراهن باشد یا تیشرت متفاوت است، و دارای مواد اولیه متفاوت هستند.
  2. تهیه الگو: در مسیر تولید لباس، به الگو نیاز است. برش الگو از مهم ترین متریال هادر تولید لباس با کیفیت محسوب میشود. الگوها به طور معمول روی مقوا کشیده میشوند که دارای سایز های متفاوت می باشند. مقواها دارای مقاومت بیشتری هستند و با استفاده های متعدد دچار خرابی نمی شوند.
  3. برش: یک متخصص در زمینه ی برش، در تولیدی های پوشاک وجود دارد. که برش را توسط قیچی صنعتی یا برش لیزری انجام میدهد. برش به میزان تولید بستگی دارد.
  4. ساماندهی اجزا توسط وسط کار: وسط کار با دسته بندی اجزای برش خورده آن ها را ساماندهی میکند، و در اختیار چرخ کارها طبق نیاز آن ها قرار میدهد.
  5. دوخت لباس و عملیات اولیه: این مرحله مقدماتی دوخت محسوب می شود. اجزای برش خورده به صورت کاملا پایه ای و مقدماتی دوخته می شوند. مثلا دوخت لبه ها یا انجام عملیات چاپ و گلدوزی صورت می گیرد.
  6. ساماندهی مجدد وسط کارها: اجزای نیمه دوخته شده بار دیگر توسط وسط کارها جمع آوری می شوند، و در دسترس دوزندگان یا ماشین آلات قرار می گیرند.
  7. دوخت پایانی: لباس های جمع آوری شده توسط وسط کارها در اختیار دوزندگان و ماشین آلات قرار می گیرد، و دوخت اصلی و نهایی لباس در این قسمت پایان می پذیرد.
  8. بررسی وسط کاران: با بررسی و رفع ایرادات، توسط وسط کار، لباس هایی که دوخت آن ها به پایان رسیده، دسته بندی می شوند و وارد مرحله بخار می گردند.
  9. اتو کشی: لباس تهیه شده به صورت بخار یا پرسی، اتو می شود. با برطرف شدن چروک ها لباس آماده بهره برداری می باشد.
  10. قسمت پایانی: با آویز مارک و افزودن بروشور، لباس آماده بسته بندی است. که در این مرحله تهیه لباس به اتمام رسیده و قابل عرضه در بازار می باشد.

دستگاه-برش

 

 

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button