نکات مهم برای خرید مانتو اداری – کدام نوع مانتو برای محیط های اداری مناسب است
خرید مانتو اداری

نکات مهم برای خرید مانتو اداری – کدام نوع مانتو برای محیط های اداری مناسب است

محیط های اداری و خصوصی دارای فضایی خاص هستند، به همین جهت خانم هایی که در چنین اداراتی کار می کنند معمولا مانتوهای اداری می پوشند تا بتوانند استایلی رسمی داشته باشند. در بسیاری از ادارات، این موضوع به یک امر واجب برای خانم ها تبدیل شده و آن ها نمی توانند با مانتوهای معمولی در محل کار خود حاضر شوند. خانم ها در چنین فضایی باید فرم اداری مناسب را رعایت کنند. به همین جهت اکثر خانم ها به دنبال خرید مانتو اداری هستند. ما در این مطلب قصد داریم نکاتی برای خرید این نوع مانتوها را برای شما بیان کنیم تا بتوانید استایلی رسمی و شیک داشته باشید.

انواع مانتو اداری در ایران

قبل از این که بخواهیم در مورد نکات خرید مانتو اداری با شما صحبت کنیم، بهتر است با انواع مانتوهای اداری در ایران آشنا شوید. به طور کلی در ایران دو نوع مانتو مناسب ادارات وجود دارد که عبارتند از: مانتوهای فرم ساده و مانتوهای فرم طرح دار؛ در ادامه هر یک از این مانتوها را به شما معرفی می کنیم.

مانتو فرم ساده

مانتوهای اداری ساده همانطور که از نامشان پیداست، کاملا ساده و بدون هیچ طرحی هستند. این مانتوها به ساده ترین شکل ممکن دوخته شده اند. این مانتوهای اداری را می توان در رنگ های مختلف سفارش داد.

مانتو فرم طرح دار

مانتوهای طرح دار به مانتوهایی گفته می شوند که دور یقه، دور جیب و دور آستین آن ها با نوارهایی طراحی شده است. این نوارها می توانند به اشکال مختلف روی مانتو قرار بگیرند. طرح های این مانتوها را می توان با سلیقه دلخواه سفارش داد.

نکات مهم برای خرید مانتو اداری

هدف از خرید مانتو اداری این است که بتوانید با استایلی رسمی و مناسب در محل کار خود حاضر شوید، بنابراین برای خرید این مانتوها باید برخی نکات را رعایت کنید. ما در ادامه مهم ترین نکات برای خرید مانتوهای اداری را به شما معرفی می کنیم.

راهنمای خرید مانتو اداری

مدل یقه مانتو

مدل یقه ای که برای مانتوهای اداری دوخته می شود، معمولا یقه انگلیسی است. این مدل یقه حالتی رسمی دارد. البته شما می توانید برای مانتو خود انواع مدل های یقه مانند یقه ملوانی، یقه گرد و غیره را سفارش دهید. خانم هایی که برای خرید انواع مانتوهای اداری به مراکز خرید  مراجعه می کنند، معمولا مانتوهایی را انتخاب خواهند کرد که یقه ای زیبا و رسمی داشته باشند، بنابراین بهترین  انتخاب برای داشتن مانتویی رسمی یقه انگلیسی است که می تواند ظاهری رسمی به مانتو ببخشد.

قد مانتو

یکی از نکات مهمی که باید برای خرید مانتوهای اداری به آن توجه کرد، قد مانتو است. قطعا مانتوهای اداری کوتاه برای محیط های رسمی و ادارات مناسب نیستند و بسیاری از شرکت ها و سازمان ها این مدل مانتو را نمی پذیرند. به همین علت قد مانتوی اداری شما باید مناسب باشد و در زمان دوخت یا خرید این نکته را در نظر بگیرید.

مدل آستین

انتخاب مدل آستین مناسب علاوه بر زیبایی، موجب استفاده و پوشیدن راحت مانتو خواهد شد. مدل های مختلفی برای طراحی آستین مانتوهای اداری وجود دارد، اما مناسب ترین مدل آستین برای این نوع مانتوها آستین سه ربع است.

تنگی یا گشادی مانتو

از دیگر نکاتی که باید برای خرید مانتو اداری به آن توجه ویژه ای داشته باشید، تنگ و یا گشاد  بودن مانتو است. اگر قصد خرید مانتوهای اداری را دارید بهترین انتخاب برای شما مانتوهایی هستند که تنگی و گشادی متوسط دارند. ممکن است شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که به مانتوهای تنگ و چسبان علاقه دارید، اما در این خصوص باید بدانید خرید مانتوهای تنگ برای محیط های اداری پیشنهاد نمی شود و قطعا این استایل برای فضای اداری قابل قبول نخواهد بود و شما باید دوباره برای خرید مانتو اقدام کنید.

از طرف دیگر خرید مانتوهایی اداری گشاد نیز می تواند مشکلات خاص خود را به همراه داشته باشد. چنین مانتوهایی ظاهر زیبا و جذابی نخواهند داشت. به همین جهت توصیه ما این است که برای انتخاب مانتو یا فرم اداری گزینه ای را انتخاب کنید که تنگی و گشادی مناسبی داشته باشد.

رنگ مانتو

قطعا شما هم به ندرت کارکنان اداراتی را دیده اید که با مانتوهای زرد، قرمز و یا دیگر رنگ های جیغ در محل کار خود حاضر شده باشند. این بدان معناست که مانتوهایی با این رنگ ها برای فضاهای اداری مناسب نیستند. مانتوهای اداری معمولا به رنگ های مشکی، سرمه ای، خاکستری و رنگ هایی از این قبیل هستند.

البته این رنگ مانتو برای تمام سازمان ها و ادارات تعیین نشده و برخی سازمان های خصوصی رنگ های دیگر مانند سبز تیره، زرشکی تیره و رنگ های این چنین را به عنوان رنگ مانتو برای فضای اداری می پذیرند.

مانتو اداری

جنس پارچه

شاید برایتان جالب باشد که جنس پارچه را به عنوان یک نکته مهم برای خرید مانتو اداری بیان می کنیم. همانطور که می دانید فضای اداری یک فضای رسمی است، بنابراین نمی توان برای انتخاب مانتو اداری به سراغ پارچه های نازک رفت. چنین پارچه هایی می توانند بدن نما باشند و برای چنین فضایی مناسب نباشند. به همین علت توصیه می شود برای خرید مانتوهای اداری پارچه های ضخیم را انتخاب کنید.

انتخاب پارچه ضخیم برای این مانتوها آن ها را رسمی تر و شیک تر نشان می دهد. از طرف دیگر  باید به میزان چروک پذیری پارچه مانتو نیز دقت کنید، زیرا مانتوهایی که از پارچه های چروک پذیر دوخته شده اند در کوتاه ترین زمان ممکن چروک شده و شما مجبورید هر روز آن ها را اتو کنید. البته در صورتی که برای هر روز اتو کردن مانتو مشکلی ندارید انتخاب چنین پارچه هایی مانعی ندارد.

جمع بندی

خانم هایی که در محیط های اداری مشغول به کار هستند معمولا یک دغدغه مهم دارند و آن هم انتخاب مانتو اداری است. همان طور که در ابتدا بیان کردیم از آنجایی که محیط اداری یک محیط کاملا رسمی است، بنابراین استایل شما نیز باید رسمی باشد. به همین علت برای خرید مانتو اداری باید به سراغ گزینه هایی بروید که استایل رسمی و شیک را برای شما ایجاد می کنند. ما در  این مطلب دیگر نکات مهم برای خرید این مانتوها را برای شما بیان کردیم تا بتوانید خریدی موفق داشته باشید.

همکاری با شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی با شرایط ویژه