10 آژانس هواپیمایی برتر ایران
آژانس هواپیمایی

10 آژانس هواپیمایی برتر ایران

انتخاب آژانس هواپیمایی یکی از مهم‌ترین قدم‌ها برای شروع سفرهای هوایی است. در ادامه با آژانس هایی که هم به صورت اینترنتی و هم حضوری فعالیت دارند، آشنا می‌شویم.

10 آژانس هواپیمایی برتر ایران

هواپیما بهترین و راحت‌ترین وسیله برای مسافرت‌های امروزی است. هیچ چیز مثل سفر با هواپیما نمی‌تواند به ما در مدیریت زمان سفر و راحتی بیشتر کمک کند. در کشور ما تعداد پروازهای روزانه داخلی و خارجی بسیار زیاد است. اگر قصد سفر با هواپیما و خرید بلیط را داشته‌اید، حتما متوجه شده‌اید که تهیه بلیط متناسب با زمان و هزینه‌ای که مد نظر دارید، چندان هم ساده نیست. جستجو بین انواع ایرلاین‌ها و زمان‌های گوناگون پرواز ممکن است برای ما چالش برانگیز و بسیار خسته‌کننده باشد. امروزه بیشتر رزروهای پروازهای گوناگون به صورت آنلاین انجام می‌شود و کمک گرفتن از یک آژانس هواپیمایی و یا مسافرتی، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. در این مقاله قصد داریم تا با  10 آژانس هواپیمایی برتر ایران، آشنا شویم و ببینیم هر کدام چه ویژگی‌هایی دارند.

آژانس هواپیمایی چه کسب و کاری است؟

آزانس هواپیمایی یا آژانس مسافرتی کسب و کاری است که وظیفه دارد به افراد کمک کند تا فعالیت‌هایی مانند رزرو مکان‌ها، خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل، بسته های تور و بسیاری از خدمات دیگر را که مسافران و گردشگران برای گذراندن تعطیلات به آن نیاز دارند، برنامه‌ریزی کند. می‌توان گفت که این شرکت‌ها، مهم‌ترین تاثیر را در رونق صنعت گردشگری در کشور ما دارند و به مسافران برای برنامه‌ریزی بهتر و موثرتر کمک می‌کنند.

امروزه کسب و کارهای زیادی تحت عنوان آژانس مسافرتی و یا آژانس‌های هواپیمایی در ایران فعالیت دارد. اگر قصد خرید بلیط هواپیما و یا سفر به بخشی از ایران و یا خارج از ایران را داشته باشید، استفاده از خدمات این دفاتر به صورت آنلاین و یا حضوری، بهترین گرینه برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها است.

آژانس هواپیمایی برتر ایران باید چه خصوصیاتی داشته باشند؟

وقتی قرار است یک آژانس مسافرتی یا هواپیمایی انتخاب کنیم، باید دنبال چه خصوصیاتی باشیم؟ در ادامه این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

1.مدیریت و برنامه‌ریزی قوی و حرفه‌ای

یکی از ویژگی های خوب آژانس هواپیمایی یا مسافرتی این است که باید مدیریت و برنامه‌ریزی قوی داشته باشد. ماهیت این کسب و کار طوری است که همه چیز ممکن است در کوتاه مدت تغییر کند. ممکن است یک پرواز لغو شود، مشتری پرواز خود را از دست بدهد یا چمدان خود را فراموش کند. همچنین ممکن است تهیه یک سند خاص به تأخیر بیفتد و یا مشکلات غیر قابل پیش‌بینی به وجود آید. مدیریت و کارکانان یک آژانس مسافرتی خوب ایرانی باید بتوانند مشکلاتی را که ممکن است رخ داده باشد را حل کنند. به علاوه دارا بودن مجوز سازمان گردشگری نیز الزامی است.

2.صداقت در کار

آژانس مسافرتی باید در ارسال اعلان به مشتری و یا دیگر اطلاعات با او صادق باشد. برای خرید زمان نیازی به دروغ گفتن نیست زیرا ممکن است خیلی دیر شده باشد و مسافر آینده با مشکلات بیشتری روبرو شود.

3.سیستم رزرو آنلاین قوی

جهان در حال حاضر از نظر فن آوری در بسیاری از زمینه‌ها از جمله جهان گردشگری پیشرفت کرده است. بلیط ها را می‌توان به صورت آنلاین خریداری کرد و رزرو را می‌توان به صورت آنلاین انجام داد. بنابراین، امکانات کافی برای رزرو آنلاین برای آژانس مسافرتی و هواپیمایی کاملا ضروری و مفید خواهد بود.

4.مهارت‌ ارتباطی بالا برای کارمندان

همه کارمندان یک آژانس مسافرتی خوب، باید بدانند که چگونه با همه مشتریان ارتباط برقرار کنند. هنگامی که سوء تفاهمی وجود دارد، یک آژانس مسافرتی خوب باید بتواند با کمک تدابیر لازم، شرایط را مدیریت کند تا پایگاه مشتریان خود را حفظ کند. استفاده از مانتو اداری برای پرسنل خانم و کت و شلوار برای پرسنل آقا نشان دهنده پرستیژ کارمندان است.

5.مدیریت زمان

در صنعت گردشگری، زمان از اهمیت بالایی برخوردار است. زمان پرواز، زمان ورود به هتل، زمان حضور در اتوبوس برای سفر و دیگر زمان‌ها باید به خوبی و با در نظر گرفتن شرایط گوناگون، باید به خوبی مدیریت شود.

فهرستی از 10 آژانس هواپیمایی برتر ایران

حالا که با معیارهای انتخاب یک آژانس هواپیمایی خوب آشنا شدیم، فهرستی از این آزانس‌ها را مرور می‌کنیم:

1. آژانس الی گشت

در این آژانس که در تهران مستقر است، می‌توانید به صورت آنلاین و حضوری، بلیط هواپیما و سایر ملزومات سفر را رزرو کنید. وب سایت این شرکت در زمینه رزرو آنلاین بسیار پرقدرت بوده و امکانات بسیار خاص و ویژه‌ای را به مشتریان می‌دهد.

2. آژانس علاالدین

در این آژانس می‌توانید پرواز داخلی و خارجی، تورهای گوناگون، هتل داخلی و خارجی را رزرو کرده و اطلاعات کاملی نیز از مقاصد سفر به دست آورید.

3. آژانس علی بابا

آژانس علی بابا در سال 93 شورع به کار کرده و در ابتدا تنها رزرو و فروش بلیط داخلی را در برنامه داشته است. امروزه اما می‌توانید در این وب سایت خرید بلیط پروازهای داخلی و خارجی، اتوبوس و قطار را انجام دهید.

4.آژانس ققنوس

این آژانس بیش از 40 سال سابقه در زمینه فروش بلیط و تور دارد و امکانات متنوعی در این زمینه به صورت آنلاین و حضوری ارائه می‌کند. با عضویت در خبرنامه این آژانس نیز می‌توانید از برنامه‌ها و تخفیفات مطلع شوید.

5.آژانس مسافرتی رسپینا

دفتر مرکزی این آژانس در مشهد قرار دارد و اولین وب سایت ارائه خدمات آنلاین مسافرتی در ایران به شمار می‌رود. این آژانس یکی از کامل‌ترین خدمات در زمینه فروش انواع بلیط داخلی و خارجی و تورهای گردشگری را ارائه می‌کند.

6.آژانس پرسپولیس گشت پارسه

دفتر مرکزی این آژانس در شیراز قرار دارد و یکی از شرکت‌هایی است که برای استفاده از خدمات آن می‌توانید از اپلیکیشن موبابلی آن نیز استفاده نمایید.

7. آژانس مسافرتی انوار راه توس

دفتر مرکزی این آژانس در مشهد است و یکی از بهترین سایت‌ها برای خرید بلیط هواپیما برای داخل و خرج کشور به شمار می‌رود.

8.آژانس سالوت (ایوار)

دفتر مرکزی این آژانس در تهران قرار دارد و یکی از بهترین مراکز برای خریداری بلیط هواپیما و تورهای گروهی است.

9.آژانس آذین گشت

این آژانس بیشتر از 25 سال سابقه در این زمینه داشته و دفتر مرکزی آن در تهران قرار دارد.

10. آژانس آسان پرواز

این شرکت در تهران واقع شده و یکی از بهترین گزینه‌های برای جستجوی پرواز در ایران است.

کلام پایانی

در این مقاله با فهرستی از  10 آژانس هواپیمایی برتر ایران آشنا شدیم. هر کدام از این آژانس‌ها، می‌توانند گزینه‌های خوبی برای برنامه‌ریزی پرواز برای شما هم به صورت آنلاین و هم حضوری، انجام دهند.

همکاری با شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی با شرایط ویژه