مدل مقنعه مناسب محل کار

مدل مقنعه مناسب محل کار

مدل مقنعه مناسب محل کار: لباس مناسب محل کار مانتو و یا شلوار حتی کفشو و مقنعه برای خانم‌ها موضوعی است که اغلب حداقل در روزهای آغازین شروع کار بیرون از منزل، ذهن بسیاری از این قشر کارمند را درگیر خود می‌سازد. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند در هر جمعی که قرار می‌گیرند، ظاهری آراسته و مناسب داشته باشند و این آراستگی در مورد خانم‌ها مصداق بیشتری داشته باشد، چرا که پوشاک خانم‌ها هم از اجزای بیشتری تشکیل شده و هم قابلیت تنوع‌ بخشی، رنگبندی و سایز بندی  بیشتری دارد. اما نکته‌ای که بدون تردید توجه به آن لازم می‌نماید این است که هر جمعی پوشش خاص خود را می‌طلبد و استفاده از عناصر نا مناسب در این مورد می‌تواند دید سایر افراد را نسبت به فرد دچار گمانه زنی نموده و باعث شکل‌گیری تصوری اشتباه در ذهن آنان شود. چنین مشکلی خصوصاً چنان‌چه در محیط کار پیش بیاید، می‌تواند حتی موقعیت کاری خانم‌ها را با مشکل مواجه سازد.

نکته ای که وجود دارد این است که مقنعه را نمی‌توان با لباس­‌های عادی پوشید. معمولاً انواع مقنعه با لباس­‌های اداری، و یا رسمی مانند مدارس و دانشگاه و محل های کاری چون اداره ها و ارگان های دولتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدل مقنعه رسمی در ایرانی با مدل مقنعه اداری سایر کشور‌های مسلمان مانند کشور‌های عربی تفاوت دارد.

مقنعه اداری - مدل مقنعه مناسب محل کار

مقنعه اداری

مقنعه اداری دارای دسته بندی و تنوع طرح‌­های زیادی است که می‌توانید با توجه به فرم صورت و سلیقه افراد  یکی یا چند مدل از مقنعه اداری را انتخاب و تهیه کنند. در انتخاب رنگ مدل مقنعه اداری خود دقت کنید، زیرا این مقنعه را در روز‌های پیوسته و البته شست و شوی مکرر مورد استفاده قرار می‌دهید، این رنگ هم باید با چهره شما همخوانی داشته باشد و هم کمترین تغییر رنگ را داشته باشد.

منظور از مقنعه چیست؟

پوششی اسلامی است که به دلیل اینکه به صورت یک تکه دوخته شده است، سر، گردن، سینه، کمر را می‌پوشاند. از این لباس به طور کلی بعد از انقلاب اسلامی استفاده شد و به عنوان پوششی اصلی در مدارس، ادارات، دانشگاه‌ها و ادارات… رسما پذیرفته شد. اگر شما عزیزان هم‌مانند خیلی دیگر از بانوان، با پوشیدن روسری یا شال اذیت می‌شوید، پیشنهاد می‌کنیم که از مقنعه استفاده کنید تا دیگر نگران بر هم خوردن ظاهرتان نباشید.

مقنعه اداری - مقنعه مناسب محل کار

کاربرد مقنعه در محل کار

 • استفاده از آن بسیار راحت است.
 • در زیر چادر به هیچ وجه تکان نمی‌خورد و حالت خود را حفظ می‌نماید.
 • حالت رسمی بیشتری دارد.
 • میتوان با مانتو ها ست کرد
 • نیاز به بستن ندارد
 • تکان بیهوده نمیخورد و استفاده را برای بانوان راحت میکند

مدل مقنعه مناسب محل کار

انتخاب صحیح مقنعه

در رابطه با هماهنگی فرم مقنعه با صورت نکات با بستن روسری و شال متفاوت است چرا که بخشی از انتخاب روسری و شال متناسب با فرم صورت مربوط به طرح آن می شود که در مورد مقنعه این مسئله کمتر مد نظر است چرا که قالبا مقنعه ها با پارچه ساده دوخته می شوند و تنها طرح های تزیینی روی انها در قسمت دورگردن و بالای سر است. با بیان تمام این نکات باید گفت که فرم تا زدن مقنعه و طرح های تزیینی روی آن بایستی با توجه به حالت صورت انتخاب شوند در این بخش به طور خلاصه نکاتی را خواهیم گفت که شما را در انتخاب مدل مقنعه راهنمایی خواهد کرد.

 • هنگام خرید مقنعه  حتما دق کنید مقنه دچار پارگی و زدگی نباشد.
 • به قیمت آن توجه کنید، عواملی چون جنس، سایز، بلندی یا کوتاهی همگی بر روی قیمت این پوشش اثرگذار هستند. کیفیت خوب مقنه بسیار اهمیت دارد.
 • سایز یا قواره مناسب برای هر مقنعه‌ای که کاملا سینه‌ی شما را پوشش دهد، قواره ۹۰ می‌باشد. اگر احیانا کمتر از این عدد بود از خرید آن اجتناب کنید، چون سینه‌های شما معلوم خواهد بود.
 • زنگ مقنعه را با مانتو شلوار خود هماهنگ کنید. هرچند مقنعه‌های پرطرفدار غالبا به رنگ‌های مشکی، سرمه‌ای، قهوه‌ای تیره و… می‌‌باشد.
 • حتما سایز دور صورت مقنعه باید با دور صورت شما یکی باشد. اگر تنگ یا گشاد باشد، شما عزیزان اذیت خواهید شد و مدام از روی سرتان لیز می‌خورد.
 • هنگام خرید مِقنَع حتما به سراغ مقنعه‌ی بروجرد بروید، چون در اثر شست‌و‌شو بور نمی‌شود و تغییر رنگ نخواهد داد و کیفیت خود را از دست نمی‌دهد.

آشنایی بیشتر با انواع مقنعه موجود در بازار

 • مقنعه پفی: رایج ترین نوع مقنعه می‌باشد و حالت مربعی شکل دارد. بیشتر در ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها از این مدل استفاده می‌شود.
 • مقنعه چانه دار: بیشتر در زمان‌های قدیم و دهه‌ی چهل یا پنجاه از این مدل استفاده می‌شد. حالت ظاهری آن هم به گونه‌ای بوده که قسمتی از پارچه بر روی چانه قرار می‌گرفت و معمولا اندازه‌ی آن هم بلند بوده است. امروزه از این مدل فقط برای نماز استفاده می‌شود.
 • مقنعه کشدار: این مقنعه برا دانش اوزان و دانشجویان، کاربرد دارد. استفاده از آن هم راحت است، کش دور گردن قرار می‌گیرد و بعد از آن مقنعه را می‌پوشند.
 • مقنعه حاشیه دار: اگر خیلی اهل اتو کشیدن لباس نیستید، وجود حاشیه بر روی قسمتی که روی سر قرار می‌گیرد، مانع از چروک شدن این مدل خواهد شد. جنس آن هم از کرپ می‌باشد.
 • مقنعه کراواتی: این مدل از مقنعه هم زیبایی خاصی دارد و دارای دوبند می‌باشد که از قسمت پشت گردن شروع می‌شود و تا قسمت سینه امتداد پیدا می‌کند، بعد از پوشیدن مقنعه، به وسیله‌ی دو بند، مقنعه محکم می‌شود و در قسمت جلویی آن حالت کراوات گره می‌خورد.
 • مقنعه کرپ: این نوع مقنعه بسیار سبک میباشد ، به همین دلیل انتخاب مناسبی برای فصل های گرم سال میباشد . این مدل هم معمولا نیازی به اتو ندارد، چون جنس آن چروک نمی‌شود.
 • مقنعه‌ی خبرنگاری: استفاده خبرنگاران از این مقنه دلیلی بر نام گذاری این مقنعه میباشد وجود حاشیه در قسمت بالای سر، سبک بودن آن، فیکس بودن مقنعه از جمله مواردی است که این مدل را پرطرفدار کرده است.

مقنعه اداری - مدل مقنعه مناسب محل کار

نکات مربوط به روسری و مقنعه در لباس مناسب محل کار برای خانم‌ها

یکی از اقداماتی که می‌توان با استفاده از آن تیرگی لباس‌های محیط کار را متعادل ساخت، استفاده از رنگ‌های روشن روی روسری یا مقنعه است. روسری‌های تیره‌ رنگی که با رنگ و طرحی مناسب تعدیل رنگ شده‌اند، می‌توانند از تیرگی یکدست لباس محیط کار شما جلوگیری کنند و گذشته از این به دلیل این‌که روسری و مقنعه نزدیک به صورت شما هستند، از تیرگی چهره‌ی شما نیز می‌کاهند. نمونه‌ای از این مقنعه و روسری‌ها را در تصویر زیر مشاهده می‌فرمایید.

انواع مختلف جنس در تولیدمقنعه

 • جنس نخی: از گذشته تا به امروز جنس نخی جزو برترین جنس‌ها در تولید مقنعه هستند. چون جنس کتان و پنبه به راحتی دما را جا‌به‌جا می‌کنند و هنگام استفاده عرق نخواهید کرد‌. این جنس خیلی سریع چروک می‌شود.
 • جنس پلاستیکی: این جنس حالت صاف و براقی دارد، خیلی زود چروک نمی‌شود. به راحتی می‌توانید برای تایم های طولانی مدت از آن بهره ببرید. جنس پلاستیکی به دلیل ضخامت بالایی که دارد، هنگام استفاده، گرما اذیتتان خواهد کرد.
 • جنس کرپ: این جنس هم از همان جنس پارچه‌های چادری است و بسیار لخت و زیباست. با پوشیدن این مدل شبیه به گویندگان خبر و مجری‌ها خواهید شد‌.

لینک مرتبط

مانتو شلوار اداری

مانتو اداری

لباس فرم اداری

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

 

پشتیبانی باران دخت !

× مشاوره خرید