راهنمای شستن مانتو و شلوار اداری
مانتو فرم

راهنمای شستن مانتو و شلوار اداری

بعد از خرید مانتو شلوار اداری یکی از دغدغه های خانم ها نحوه شستشوی فرم اداری است. در این مقاله سعی کرده ایم تمام موارد مربوط به نحوه شستشوی صحیح مانتو اداری را بیان کنیم.

با فراگیر شدن ماشین لباسشویی در خانه ها، معمولا خانم ها تمامی البسه کثیف را در ماشین لباسشویی انداخته و به بافت و پارچه لباس خیلی توجهی نمی کنند. البته برخی از خانم ها حساسیت نشان می دهند و در شستن لباس ها دقت می کنند تا هر لباسی را با ماشین لباسشویی نمیشورند.

برای شستشوی هر لباسی یک دستورالعمل وجود دارد و در مورد فرم اداری نیز باید به این نکته توجه کرد. در زیر به چند مورد مهم برای شستشوی مانتو اداری پرداخته ایم:

شستشو در خشکشویی

اولین و اصلی ترین پیشنهاد ما برای شستشوی مانتو شلوار اداری تحویل فرم اداری به خشکشویی است. اگر می خواهید فرم اداری شما عمر طولانی داشته باشد و خیلی زود ظاهرش خراب نشود پیشنهاد می کنیم حتما از خشکشویی استفاده کنید. روش و مایع شستشو در خشکشویی به شکلی است که به بافت مانتو آسیب نمی رساند و بهترین گزینه برای شستشوی مانتو اداری است.

اگر هزینه های شستشو در خشکشویی برای شما کمی زیاد است و یا به هر علتی مجبور هستید فرم خود را در خانه بشویید بقیه مطلب را مطالعه فرمایید.

شستشو با دست

اگر می توانید برای مانتو اداری شستشو با دست را امتحان کنید. از آنجایی که ماشین لباسشویی با دور خیلی تند شستشوی لباس را انجام می دهد، به بافت پارچه آسیب می زند. بعد از خشکشویی، شستشو با دست بهترین گزینه برای فرم اداری است.

تفکیک لباس ها

مهمترین و در عین حال ساده ترین نکته در شستشو تفکیک لباس ها براساس رنگ و جنس پارچه است. شستشوی همزمان لباس ها با رنگ و جنس متفاوت سبب افت کیفیت لباس می‌شود. پس لازم به یادآوری نیست که اگر قصد شستن فرم با ماشین لباسشویی را دارید، حتما مانتو و شلوار خود را به تنهایی داخل ماشین لباسشویی انداخته و از شستن فرم خود با دیگر لباس ها خودداری کنید.

لکه گیری لباس

در صورت ایجاد لکه روی لباس پیش از شستشو برای لکه گیری لباس اقدام کنید.

بعضی از لکه ها از جمله لکه جوهر و لکه چربی پس از اولین شستشو ثابت می‌شوند.پس بهتر است قبل از شستشو لکه گیری کنید و سپس مانتو را داخل ماشین لباسشویی انداخته و بشورید.

شستشوی لباس با آب سرد

برخی بر این باورند که افزایش درجه حرارت آب سبب از بین رفتن لکه‌ها و تمیزتر شدن لباس می‌شود، در حالیکه افزایش درجه حرارت آب بر بافت پارچه تاثیر گذاشته و در مواردی سبب کاهش کیفیت پارچه می‌شود.

پس حتما برای شستشو از آب کاملا سرد استفاده کنید و درجه حرارت آب در ماشین لباسشویی را بالا نبرید. شاید استفاده از آب گرم در تمیزی بیشتر مانتو موثر باشد، اما به خاطر اینکه به بافت پارچه آسیب می رساند به هیچ وجه توصیه نمی شود.

نرم‌کننده را بطور مستقیم روی لباس نریزید

بهتر است نرم کننده را به صورت مستقیم روی فرم اداری نریزید. همچنین قرار دادن لباس به مدت طولانی در آب حاوی نرم‌کننده سبب آسیب به پارچه می‌شود.

صحبت پایانی

خشکشویی ها و مراکز تخصصی شستشوی لباس بهترین گزینه برای شستشوی این گروه از لباس ها هستند، اما در صورتی که امکان استفاده از این مراکز را ندارید، دقت کنید که در اولین شستشو لباس با آب سرد و ترجیحا با دست شسته شود، این کار سبب ثبات رنگ لباس شده و باعث می‌شود لباس پس از شستشو حالت بور پیدا نکند و نیز در بلندمدت تغییر رنگ کمتری داشته باشد.

البته که فرم اداری باید کیفیت لازم را داشته باشد. اگر شما یک مانتو اداری با پارچه نامرغوب خریداری کنید، هرچقدر هم در شستشو دقت کنید باز هم بافت پارچه خیلی زود آسیب می بیند و مانتوی شما به هیچ وجه زیبایی و ظاهر اولیه خود را نخواهد داشت.

پیشنهاد می کنیم مانتو شلوار اداری خود را از باران دخت تهیه کنید. چون باران دخت یک برند معتبر در زمینه تولید فرم اداری بوده و تمامی مانتوهای خود را شش ماه ضمانت کتبی تعویض در صورت پرزدهی و آبرفت کرده و به همین دلیل خیال مشتری بابت خرید کاملا راحت است.

همکاری با شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی با شرایط ویژه