آراستگی لباس فرم چه تاثیری بر میزان موفقیت دارد؟

خوش لباسی و آراستگی نه تنها یک میل درونی است؛ بلکه نقش غیر قابل انکاری در موفقیت شغلی افراد نیز دارد. رعایت کردن اصول آراستگی در محل کار باعث می شود تاثیر مثبتی بر همکاران و مراجعان داشته باشید. بنابراین اگر به طور مستقیم با سایر افراد در ارتباط هستید بایستی به کیفیت و نوع لباس خود چه از نظر رنگ و مدل و چه از نظر تمیزی و آراستگی توجه داشته باشید.

به عبارتی صحیح و درست لباس پوشیدن متناسب با نوع و محل کسب و کار علاوه بر کمک به قرار گیری در مسیر موفقیت، حس احترام ارباب رجوع و همکاران را نیز به دنبال خواهد داشت.

آراستگی لباس فرم چه تاثیری بر دستیابی به اهداف دارد؟

آراستگی لباس فرم چه تاثیری بر میزان موفقیت دارد؟

الف- آراستگی در لباس پوشیدن باعث می شود اعتماد به نفس فرد بالاتر رود.

هر اندازه که در نوع لباس پوشیدن خود در محیط کار دقت بیشتری داشته باشید به همان اندازه احساس بهتری خواهید داشت و همین امر باعث می شود تا اعتماد به نفس تان بالاتر رفته و از دید دیگران نیز فردی با اعتماد به نفس در نظر گرفته شوید.

ب- اولین برخورد بیشترین تاثیر و دوام را به همراه دارد.

زمانی که وارد محیط کار جدید می شوید آنچه بیش از همه تاثیرگذار است ظاهر شماست. متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل عدم شناخت کافی و یا درگیری های فکری و شغلی زیاد، تنها به ظاهر افراد بسنده می کنند و دیدگاه اولیه خود را شکل می دهند.

آراستگی در لباس به شما اعتبار می بخشد و باعث می شود نگاه ها به سمت شما مثبت تر باشد.

آیا آراستگی در میزان فروش و درآمد مجموعه تاثیرگذار است؟

یکی از دغدغه های اصلی صاحبان کسب و کارها میزان درآمد آنهاست که به نوعی به آراستگی فروشنده نیز مربوط می شود. مهم نیست که فرد فروشنده یک مغازه، مسئول پذیرش یک رستوران یا هتل و یا حتی کارمند یک سازمان دولتی و یا خصوصی باشد؛ مهم این است که نوع لباس پوشیدن در جلب نظر مشتریان و ارباب رجوع ها در تمامی مشاغل تاثیرگذار است. از سویی دیگر در هر کسب و کاری به دست آوردن منافع مالی برای مجموعه مهمترین دغدغه است. این موضوع را با ذکر مثالی روشن می کنیم.

فرض کنید فروشنده یک برند معروف مانتو شلوار اداری هستید. مشتری در نگاه اول به ظاهر شما توجه می کند و بر اساس آنچه که می بیند تصمیم می گیرد که با شما گفتگو کند و لباس های فروشگاه را بررسی و امتحان کند یا خیر.

بنابراین اگر ظاهر خوبی داشته باشید در کنار برخورد خوب، منصف بودن و دیگر موارد مثبت می توانید اعتماد مشتری را جلب کرده و فروش خوبی داشته باشید.

برای اینکه به چنین هدفی دست یابید باید حتما شغل خود را خوب بشناسید و شناخت خوبی از مشتریان تان داشته باشید. چراکه اگر پوشش شما متناسب با شغل تان نباشد اثرات منفی زیادی را به بار می آورد. باز به مثال بالا برمی گردیم؛ اگر شما به عنوان فروشنده، لباس فرم آراسته و مرتبی نپوشیده باشید، چطور انتظار دارید که مشتریان به شما رجوع کرده و اعتماد کنند؟!

در حالی که اگر خودتان به آراستگی لباس فرمی که می پوشید دقت کافی داشته باشید می توانید از این پون مثبت به نفع فروش بیشتر استفاده کنید. زیرا در این حالت مشتری شما را به عنوان یک متخصص در نظر می گیرد که به جزئیات نوع پوشش آشنا هستید و می توانید در انتخاب به وی کمک کنید.

 لباس مناسب و آراسته چه نوع لباسی است؟

با توجه به آنچه که در پاراگراف های بالا توضیح داده شد متوجه شده اید که پوشش مناسب و شایسته در محل کار می تواند تاثیر فوق العاده ای بر کیفیت و موفقیت کار داشته باشد. اما با توجه به تنوع زیاد مشاغل و نوع نگاه و نیاز جامعه پی بردن به اینکه چه نوع لباسی می تواند نهایت آراستگی را نشان دهد، کمی سخت و حتی دشوار است.

بنابراین برای اینکه نوع آراستگی در هر محیط کاری را بتوانید تشخیص دهید لازم است به مواردی که در زیر به آنها اشاره می شود، توجه کنید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

مانتو شلوار مناسب کار در رستوران

مانتو شلوار مناسب فروشگاه

1- از سایز بودن لباس فرمی که به تن می کنید مطمئن باشید.

در مورد سایز مناسب لباس در مقاله پیشین به تفضیل صحبت کردیم. اگر لباسی که به تن می کنید تنگ و یا گشاد باشد در ظاهر به تن شما خوب نخواهد نشست و همین مورد تاثیر منفی بر دیدگاه طرف مقابل شما می گذارد و ظرافت و آراستگی شما را زیر سوال می برد.

2- نوع پوشش صنف کاری خود را بشناسید.

هر مجموعه و ارگانی چه بخش دولتی باشد و چه خصوصی و یا حتی یک مغازه نوع پوشش تعریف شده ای در قالب قوانین نوشتاری و یا قوانین عرفی مجموعه دارد که پرسنل می بایست تمامی موارد را رعایت کنند. در کنار رعایت کردن قوانین، هر فردی باید آراستگی را نیز در نظر بگیرد. مثلا اگر قرار است مانتو شلوار فرم خاصی پوشیده شود تنها پوشیدن آن لباس فرم نمی تواند موقعیت شما را در مجموعه بهبود بخشد، بلکه آنچه باعث متمایز شدن شما از سایرین می شود این است که لباس فرم را بسیار مرتب و با آراستگی کامل به تن کنید.

3- از رنگ های مناسب در لباس فرم استفاده کنید.

در مجموعه هایی که پوشیدن لباس فرم الزامی است معمولا چندین رنگ از تیره و روشن به شما پیشنهاد داده می شود که می توانید تنها از بین آن رنگ ها برای لباس فرم خود استفاده کنید. انتخاب اینکه کدام رنگ برای شما مناسب تر است به رنگ پوست و نوع فرم بدن تان بر می گردد.

در صورتی که انتخاب صحیحی داشته باشید می توانید با کمترین زحمت مناسب ترین پوشش و آراسته ترین کارمند مجموعه باشید.

در مجموع آنچه که می توان به طور خلاصه بیان کرد این است که

برای داشتن یک تاثیر مثبت در هر نوع مذاکره ای و در هر صنف کسب و کاری نیاز است که ظاهر آراسته ای داشته باشید. داشتن ظاهر آراسته به معنی پوشیدن لباس های مارک دار و گران قیمت نیست؛ بلکه آراستگی به طور ضمنی به تمیزی و مرتب بودن لباس همراه با هماهنگی بین اجزای لباس اشاره دارد.

آراستگی نشانه داشتن اعتماد به نفس، سطح اجتماعی بالا و کاردان بودن فرد است. درست است که قضاوت کردن از روی ظاهر فرد کار نادرستی است اما در دنیای امروزی متاسفانه این چیزی است که هر روزه شاهد آن هستیم و نمی توانیم وجود آن را انکار کنیم.

موقعیت سنجی می تواند به طور طبیعی به شما کمک کند تا بتوانید در عین حفظ آراستگی در لباس فرم به پیشبرد اهداف تان فکر کرده و گام های مهمی در این رابطه بردارید.

مطلب مرتبط:

مانتو شلوار اداری

مانتو اداری

لباس فرم اداری

مانتو فرم اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button