اموزش دوخت مانتو بدون الگو

اموزش دوخت مانتو بدون الگو کار ساده ای نیست و نیازمند بالا بردن تجربه و کاراموزی دارد و  فقط به اموزش افراد بستگی ندارد و گاها تجربه در کنار اموزش میتواند فرد را به ایده خود در طراحی برساند. معمولا برای افراد با تجربه کمتر دوخت مانتو نیازمند الگو برداری و طبعیت از یک شیوه عامی بهتر است است.  خیاط بودن و طراح لباس و این دست کار ها معمولا از کارهای لذت بخش برای بانوان میباشد . بانوان برای زیبایی بسیار ارزش قاعل میباشد و علاوه بر زیبا رویی به خوش پوش بودن نیز توجه دارند و این عامل باعث به وجود امدن طراحان لباس در حیته های مختلف شد است. خوش پوشی و شیک بودندر وجود افراد میباشد که این مورد در محل کار برای بانوان نیز صادق میباشد در ادامه به طراحی لباس فرم بانوان برای محل کار میپردازیم.

دوخت مانتو معمولا با الگو صورت میگیرد اما نبود الگو مانعی بر دوختن نمیباشد و خیاظان ماهر و طراح های لباس این الگو ها را برای مانتو شلوار ها به راحتی میتوانند پیاده سازی کنند . در ادامه به نحوه دو ختمانتو بدون استفاده از الگو میپردازیم

اموزش دوخت مانتو بدون الگو

دوخت و دوز کار دلچسبی برای زنان ایرانی میباشد که سالهاس بانوان ما در این عرصه پا نهادهاند و طراححان بزرگ ایرانی و خارجی خانم هستند.  در کار خیاطی الگو ها و طراحی الگو حرف اول را میزند و دانستن ان برای یک خیاط برای طراحی لباس و مانتو با هر سلیقه و سایزی بسیار مهم میباشد  و کارهای دیگر معمولا غیر حرفه ایی تر به نسبت طراحی میباشند به همین دلیل اگر تجربه کافی در این عرصه ندارید بهتر است از الگو 9ای اماده برای این عامل استفاده نمایید. خوش تیپ بودن و خوش استایل بودن نیازمند پوشش زیبا و شیک میباشد که این پوشش صرفا به وسیله دست های توانایی یک خیاط ماهر محیا میشود. قطعا خرید کردن لباس بسیار راحت تر از دوختن ان است اما گاهی اوقات مدل مد نظرشما نمیباشد و انرا نمیپسندید و یا نوع پارچه ایی که در ان طراحی وجود دارد به کار شما نمیاید.

دانستن شیوه دوخت و الگوی مانتو کمک میکند حداقل در انتخاب نوع مانتو خود دقت کافی را به عمل اوردی و در نوع پارچه و نوع نوع دوخت ان صاحب نظر باشید.

اموزش دوخت مانتو بدون الگو اموزش دوخت مانتو بدون الگو اموزش دوخت مانتو بدون الگو

انتخاب پارچه دوخت مانتو بدون الگو آماده

جنس پارچه ایی که میخواهید با ان مانتو بدوزید بسیار اهمیت دارد که برای چه فصلی باشد و مناسب برای چه کاری میباشد و با توجه به نیاز باید در سایز و مدل های مختلف  تهیه شود و مورد استفاده قرار بگیرد. بهتر است در ابتدا از پارچه هایی با قیمت مناسب استفاده نمایید و اموزش های خود را تست و خود را بیازمایید.  با استفاده از لینک های زیر میتوانید نوع پارچه مناسب را بشناسید…

مشخصات اصلی پارچه مانتویی چیست؟

پارچه های مناسب تابستان

نکاتی در مورد انتخاب پارچه اداری

انتخاب مدل مانتو اداری

قطعا باید بدانید که در دنیای مد با انبوهی از مدل های متنوع مانتو رو به رو هستیم و مدل های شیک در استایل های مختلف وجود دارد . معمولا مانتو های اداری دارای استایل ساده تری میباشند و دوخت راحت تری دارند و پشنهاد ما برای شروع دوخت مانتو هایی با طرح های ساده میباشد که راحتی کار را برای شروع دارا میباشد.

طراحی الگو دوخت برای مانتو

بعد از انتخاب مدل مانتو و دریافت سایز های بدنی فرد کمی لازم است که دانش خیاطی داشته باشیم و با توجه به مدل مانتو که مد نظر ما میباشد. انتخاب الگو میتواند با روش های مختلف انجام شود ، بیشتر افراد از اشخاص با تجربه بالا تر بهرمند میشوند و راه دیگر استفاده از ویدیو های اموزشی موجود در سایت های مختلف میباشد. طراحی الگو نیازمند تجربه و همچنین اموزش میباشد که بااستفادهاز دوره های مختلف اموزشی و همچنین کاراموزی های این حیته میتوان این دانش را اموخت و اقدام به طراحی نمود.

پیاده سازی الگو بر روی پارچه مانتو اداری
پیاده سازی الگو بر روی پارچه مانتو اداری

پیاده سازی الگو بر روی پارچه مانتو اداری

زمانیکه الگو مورد نظر خود را یافتید و الگو به اتمام رسید وقت ان رسیده است که انرا بر روی پارچه پیاده نماییم پارچه و الگو رابه یک دیگر میچسبانیم و ما بقی را جدا میکنیم .

بریدن پارچه از روی الگو اماده دوخت

در این قسمت از آمورش دوخت مانتو ، زمانی که هر دوی اینا به یک دیگر متصل شدند وقت ان رسیده است که پارچه را برش بزنید و باید دقت داشته باشید که طبق الگو این کار را انجام دهید و پارچه را خراب نکنید

کوک زدن تکه ها

در ای قسمت از آمورش دوخت مانتو ، قسمت های مختلف مانتو که توسط الگو برش خورده بودنند را باید به هم متصل کنیم که در این مرحله با دوخت قسمت های مختلف به یک دیگر صورت میگیرد.

چرخ کردن مانتو اداری

در نهای ت با استفاده از چرخ خیاطی و با دوخت مساوی و زیبا باید نقاط کوک زده را مجدد بدوزیم تا طراحی زیبا و بدون نقص باشد .

لینک های پربازدید سایت

قیمت آنلاین مانتو اداری

تولیدی مانتو شلوار اداری در تهران

فرم اداری مانتو شلوار

لباس فرم اداری زنانه

قیمت مانتو اداری

مانتو فرم اداری

مانتو شلوار اداری

1 دیدگاه برای “اموزش دوخت مانتو بدون الگو

  1. فهیمه گفته:

    بابت مقاله و مطالب خوب شما نهایت تشکر رو دارم
    واقعا دوخت مانتو بدون الگو کار سختیه و خیلی باید ماهر باشی من خودم چند ماهه آموزش خیاطی رو شروع کردم بعنوان هنرآموز ولی خب خیلی مونده تا بتونم ماهر بشم با خوندن مطالب شما علاقم بیشتر شد ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button