لباس فرم کارمندان

ویژگی لباس فرم کارمندان

هر مانتو اداری و لباس کاری مختص به یک ارگان خاص و یا اداره میباشد . لباس فرم اداری ، مخصوص هر شغل و اداره ای و با توجه به هدف سازمانی و سلیقه مدیران ان ارگان  طراحی می شود. امروزه با خصوصی شدن مشاغل و شاغل شدن افراد در واحدهای اداری، یونیفورم هماهنگ اداری در همه ارگان ها استفاده می شود. در این مطلب با لباس فرم اداری و مانتو فرم اداری بیشتر آشنا می شویم. و راهکار هایی برای انتخاب درست لباس برای زیبایی و در عین حال برند شدن شغلتان اراعه میگردد.

مانتو فرم اداری تن پوش ویژه بانوان شاغل در اداره ها و سازمان ها است که برای حضور در محل کار، پوشیدن آن گاهی الزامی و گاهای به سلیقه افراد برای حظور در محل کار خود است. مانتو اداری دارای طراحی زیبا و شکیل بوده، خوش فرم و خوش استایل دوخته می شود. در برخی از ادارات و موسسات دولتی و خصوصی پوشیدن لباس فرم اداری برای آقایان و مانتو اداری برای خانم ها اجباری است. باران دخت مجری دوخت و طراحی انواع لباس های اداری برای سازمان ها و ادارات ایران میباشد

مدیران سازمان های معتبر برای بالا بردن پرستیژ کاری کارکنان و ایجاد روحیه خوشپوشی و ایجاد یکپارچگی میان کارمندان خود  تمایل به استفاده از مانتو اداری و لباس فرم اداری دارند. طراحی لباس فرم با توجه به معیارهای مدیریت و در نظر گرفتن المان های زیبایی شناختی توسط افراد با تجربه انجام می شود. حتی بسیاری از افرادی که لباس فرم مشخصی ندارند نیز تمایل دارند از لباس رسمی اداری برای محل کار استفاده کنند.

لباس فرم - مانتو شلوار اداری- لباس اداری- فرم اداری - ست مانتو شلوار اداری

چرا پوشیدن لباس فرم اداری مهم است؟

هر چند این مدیران سازمان ها و ارگان ها هستند که بر پوشش فرم اداری کارمندان تاکید دارند ولی تنها کارفرمایان از منافع لباس فرم یک دست سود نمی برند. به طور معمول این لباس برای 3 طیف مختلف در هر سازمان منافعی را به همراه دارد. لباس فرم میتواند منافع کارفرما، کارکنان، و مشتری، را ایجاد نماید به طوری که اعتمادی برای هر سه مورد صورت خواهد گرفت.

لباس فرم کارمندان

بررسی ها نشان دهنده آنست که پوشیدن لباس فرم یک دست بهره وری کارمندان را افزایش می دهد. افزایش بهره وری و بازدهی مطلوب شاغلین در یک سازمان موجب بالندگی و شکوفایی نهاد و ارگان ذیربط خواهد شد. شما خود را به عنوان خریدار محصولی از یک  برند تصور کنید با وجود یکپارچگی و نظمی که کارکنان ان برند دارند قطعا میتوانند شمارا جذب برای خریدی با اطمینان بالا توام با خرسندی کنند.

احساس بهتر را توسط استایل مناسب به دست بیاورید

احتمالا تا به اینجا نیز متوجه شده اید که منظورمان از لباس فرم، پوشیدن کت و شلوار مشکی و کراوات قرمز نیست، بلکه لباسی است که بتواند از نظر پوشش، نیازهای شما را در هنگام کار برطرف کند و در حین حال احساس مثبتی نیز به شما بدهد.
به طور مثال برای مدیر یک مجموعه رسمی، استفاده از لباس غیر رسمی  نمی تواند حسی خوبی را منتقل کند، اما شاید برای برنامه نویسان که بایستی استایل راحتی داشته باشند، بسیار خوشایند و مناسب باشد. و دلیلی بر جذب کارفرما با توجه به نداشتن مشتری های متعدد ندارند.

لباس فرم - مانتو شلوار اداری- لباس اداری- فرم اداری - ست مانتو شلوار اداری

لباس فرم کارمندان و نقش آن در برندینگ

بدون تردید لباس فرم ابزاری کارآمد برای موفقیت نام تجاری سازمان است. صرف هزینه برای طراحی و دوخت لباس فرم در برابر ارزش تبلیغاتی این لباس بسیار مقرون به صرفه است. در نظر داشته باشید که امکان طراحی مانتو اداری و لباس فرم با طرح مورد نظر سازمان یک امکان تبلیغاتی موثر است. برای مثال مانتو فرم اداری شرکت های هواپیمایی و فروش بلیط معرف شرکت مربوط و هویت کاری آن است. کدام رسانه تبلیغاتی می تواند با هزینه ای اندک، تبلیغاتی وسیع را هدایت کند؟ در عصر حاضر تبلیغات غیر مستقیم بهترین راه برای موفقیت کسب و کار است.

راحتی و ایمنی لباس کار لباس فرم کارمندان

مانتو اداری زمانی شکیل و زیباست که به درستی طراحی شده باشد و عوال زیادی مانند سایز ، رنگ و نوع پارچه در ان تاثیر گزار میباشد. .این مانتو نشان دهنده هویت سازمان است ولی انواع لباس فرم اداری می توانند به نوعی ایمنی کارکنان را نیز فراهم کنند. برخی از لباس های فرم دارای خواص ویژه ای هستند که با توجه به نوع کار در نظر گرفته می شود. برای مثال کارمندانی که نیاز به نشتن زیاد بر روی صندلی را دارند باید لباسی بپوشند که در ان راحت باشند و ان لباس دلیلی بر خستگس انها نشود.

جنس پارچه مانتو فرم اداری و لباس فرم اداری

لباس فرم می تواند انواع پارچ ها دوخته شود. اما اگر راحتی کارمندان را در نظر بگیرید باید از پارچه های مناسب بدوخت مانتو اداری استفاده کنید. اغلب ادارات دو دست لباس فرم تابستانی و زمستانی را برای کارکنان در نظر می گیرند که مناسب با وضعیت هوا و دما انتخاب می شوند. به طور معمول پارچه هایی با الیاف طبیعی و نخ برای دوخت مانتو اداری مناسب تر هستند. لباس فرم نباید موجب تعریق بیشتر شود بلکه باید پارچه های اونیفورم اداری سبک و خنک باشد. پارچه های رسمی با رنگ ثابت مناسب دوخت لباس فرم اداری هستند.

فاستونی پارچه ای مناسب برای تهیه کت و شلوار اداری است که می تواند در دوخت مانتو فرم اداری هم استفاده شود. دیگر پارچه مناسب برای خانم های کارمند ترگال است. این پارچه سبک و راحت بوده و تن خور خوبی هم دارد. استفاده از کتان، ویسکوز، فیونا، پرادو، کجراه و پارچه پرشیا نیز برای مانتو اداری رایج است. آنچه مهم است ضد چروک بودن پارچه مانتویی است. برای اینکه ظاهری آراسته و شکیل داشته باشید باید همیشه لباس فرم آراسته و بدون چروک را بپوشید. ظاهر ژولیده مناسب محل کار نیست و احساس بی کفایتی را القا می کند. ضد چروک بودن پارچه مانتو اداری از اتلاف وقت برای اتوکشی های مکرر هم جلوگیری می کند.

رنگ مناسب مانتو فرم اداری برای خانم ها

مانتو اداری از پوشاک رسمی بانوان است و باید با دقت بیشتری انتخاب شود. خانم های شاغل در ادارات و سازمان ها تمایل دارند از انواع مانتو اداری استفاده کنند. حتی اگر اجباری از سمت مدیریت برای پوشیدن لباس فرم هم نباشد، مانتوهای اداری خیال خانم ها از جهت راحتی و و نگهداری راحت می کند. لباس اداری تعریف مشخصی دارد و نیازی نیست مدت ها وقت خود را صرف ست کردن و استایل مناسب کنید. بدیهی است یک مانتوی شیک رسمی مناسب محیط اداری و کاری است که می تواند از رنگ های خاصی هم انتخاب شود. مناسب ترین رنگ برای لباس فرم اداری خانم ها رنگ های کرم، سرمه ای، مشکی، طوسی، خاکستری، بژ و قهوه ای است. مانتو شلوار اداری می تواند تک رنگ و یا از دو رنگ منفاوت کار شود. طراحی لباس فرم اداری تعیین کننده رنگبندی آن است.

لباس فرم - مانتو شلوار اداری- لباس اداری- فرم اداری - ست مانتو شلوار اداری

مزیت‌هایی برای استفاده از سبک پوشش و لباس فرم

لباس فرم اداری رسمی تر از لباس های غیر فرم است و باعث شیک تر بودن ظاهر کارمندان می شود. دوخت زیبا و حرفه ای این لباس ها باعث می شود کارمندان اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و در محیط کار راحت تر باشند.

پارچه ی لباس های فرم اداری را اصولا از رنگ های تیره، مقاوم و با کیفیت انتخاب می کنند، زیرا فعالیت کارمندان حین کار کردن زیاد است و اگر پارچه مرغوب نباشد ممکن است لباس ها خیلی زود خراب و کهنه شوند.

تأثیر روی مشترکین و مراجعین

تمایز کارمندان با کمک پوشش

ایجاد معیار تشخیص کارمندان، از دیگر مزایای لباس فرم است. در اینجا با کاهش سردرگمی مراجعین به میزان کارایی و بازدهی سازمان افزوده می‌شود.

ایجاد نظم در آن مجموعه

لباس‌های کار زمانی که استاندارد باشد باعث راحتی در انجام امور می‌شود

لینک های مرتبط

فرم اداری

لباس فرم اداری زنانه

قیمت مانتو اداری

مانتو فرم اداری

مانتو شلوار اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button