پارچه دیپلمات
مانتو شلوار

پارچه دیپلمات

پارچه دیپلمات روزگاری بسیار مد شده بود و اکثر کت و شلوارهای مردانه هم از پارچه دیپلمات تولید میشد.

پارچه دیپلمات نمایان گر مفهوم قدرت و پول در اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی با رنگ مشکی و خط های نقره ای رنگ پوشش غیر رسمی افراد ثروتمند بوده است.

البته نوع طرح اولیه این پارچه به سال ۱۹۰۷ میلادی توسط یک تیم بیسبال به تصویب رسید.

پس از آن که این لباس توسط بانکداران و ثروتمندان با کت شلوار های سه تکه ای به چالش کشیده شد و در اواخر سال ۲۰۰۸ تقریبا از محبوبیت آن کاسته شد، اما با عوض شدن الگو و مدرن شدن لباسها این پارچه جذابیت زیادی پیدا کرد و دوباره با قدرت در بین عموم ظاهر شد.

پارچه دیپلمات چیست؟

اصولا به هر نوع پارچه ای که به صورت راه راه باشد پارچه دیپلمات گفته می شود.

بعضی از افراد فکر می کنند دیپلمات نوعی جنس پارچه مثل کتان و فیونا و … است. در صورتی که پارچه دیپلمات می تواند از هر نوع جنس پارچه ای باشد. تفاوت آن هم با دیگر پارچه ها راه راه بودن آن است که البته راه راه بودن آن می تواند هر رنگی باشد

مهمانی یا محل کار , پارچه دیپلمات برای چه مکان هایی مناسب است؟

کلاسیک بودن این پارچه خود را روی کت و شلوار بیشتر نمایان می کند اما در مورد لباس های دیگر شاید این موضوع برعکس به نظر بیاید، اینکه بگوییم این پارچه مردانه است تفکر دهه ۱۹۸۰ را داریم اما با گذشت زمان این پارچه وقتی توسط خانم ها مورد استفاده قرار گرفت محبوبیت آن دو چندان شد.

پارچه دیپلمات

مانتو و شلوار اداری راه راه انتخاب کلاسیکی مناسبی است که گاه می توان آن را در صفات مدرن تر دید.

سوال اینجاست که برای ایجاد هر یک از مناسبت های خاص ، چه چیزی را با آن ست کنید.

قانون اساسی این است که ترکیب را تا حد ممکن تمیز و متعادل نگه داریدخواه در یک جلسه کاری یا در یک امر پیچیده تر مثل عروسی.این مهم است که پیراهن بسیار ساده ای با آن به تن داشته باشید تا ظاهر آن را حفظ کند.با این پارچه بیانگر قدرت و غرور در یک ظاهر کلاسیک است.

فصل های مناسب پارچه دیپلمات 

پارچه دیپلمات از الیاف نخی و پشمی ساخته شده که  مناسب فصل بهار و تابستان نیست و این نوع پارچه را برای فصل های پاییز و زمستان بیشتر استفاده مورد استفاده است و به علت جنس ضخیم و تراکم بالایی از پشم و نخ در تابستان و بهار بسیار گرم است.

پارچه دیپلمات با راه راه های سفید که طراحی شده در فاصله ۲ سانت و ۱ سانت و نیم سانت که معمولا فاصله بین راه راه پار چه ۱ سانت است

از پارچه دیپلمات در تولید چه پوشاکی استفاده میشه ؟

این نوع پارچه بیشترین استفاده در تولید مانتو شلوار اداری، شلوار مردانه و زنانه، کت و شلوار مردانه، کت و شلوار زنانه، که به علت آهار دار بودن  کلاسیک بودن ظاهر پارچه استفاده می شود.

همکاری با شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی با شرایط ویژه