برند سازی با لباس
برند سازی با لباس - باران دخت

برند سازی با لباس

لباس یکی از مهمترین فاکتورهای شناخت یک کسب و کار حرفه ای است. فرقی ندارد یک فروشنده ساده سوپرمارکت باشید یا یک آژانس مسافرتی بزرگ با 500 کارمند دارید. در هر شغلی که هستید باید لباس مناسب با آن شغل را بپوشید.

اگر خانمی هستید که دفتر بیمه دارید، باید مانتو شلوار اداری بپوشید و اگر آقا هستید قطعا باید پیراهن ساده و شیک یا کت و شلوار بپوشید.

در این مقاله هر چیزی که نیاز است درباره پوشیدن لباس برای افراد شاغل نیاز است بدانید را آورده ایم. خوشحال می شویم تا انتها با ما همراه باشید.

برند سازی با لباس

برندسازی به مجموعه راهکارهایی گفته می شود که به یک شرکت هویت بخشیده و آن را از دیگر رقبا متمایز می سازد. این تعریف کلی از برندسازی یا همان برندینگ می باشد.

فرم اداری - لباس فرم اداری - باران دخت - مانتو شلوار اداری

لباس فرم و ایجاد هویت سازمانی

استفاده از لباس فرم یکسان در محیط های کار، آموزشی و… مورد استفاده قرار می گیرد. پس از انقلاب صنعتی و تخصصی شدن مشاغل، استفاده از لباس فرم این محیط ها متداول شد. این لباس ها نماد یکپارچگی و یکسانی کارکنان بود. ادامه این روند در مدارس نیز نمود پیدا کرد. با این که سالها از به وجود آوردن لباس فرم می گذرد، باز هم بسیاری از شاغلین مؤسسات از آن استفاده نمی کنند. راه افراد شاغل در سازمان ها و گاه مدیران در مقابل موضوع همسان سازی پوشش مقاومت می کنند. نظرات مختلف مردم در مورد استفاده از لباس فرم مانتو و شلوار اداری / کت و شلوار فرم / کاپشن و شلوار نگهبانی متفاوت از پوشیدن لباس های فرم امتناع می کنند ولی متخصصان درباره اهمیت، مزایا و معایب این لباس ها نظرات متفاوتی دارند.

کاربرد لباس فرم اداری در جوامع متمدن

در جوامع متمدن انتخاب افراد باید منطبق با ارزش ها و هنجارهای جامعه باشد که این موضوع خود باعث کاهش حق انتخاب می شود. مصرف گرایی در جوامع باعث از بین رفتن فرهنگ، اصالت و ارزش های جامعه می شود. یکسان سازی پوشش باعث رواج لباس هایی براساس هنجارها و ارزش های جامعه در محیط های سازمانی می شود که از نشانه های جامعه مدرن است. پوشش افراد شاغل در این جوامع براساس مؤسسه محل کارشان است که این باعث ایجاد نوعی وجه تمایز، تشخص و همبستگی بین اعضا می شود.. لباس فرم به نوعی خط مرز ساخت رسمی و غیررسمی و اشاعه گر جو سازمانی حاکم است که منجر به تعهد بیشتر کارمندان می شود.»
«لباس هایی مانتو و شلوار اداری / کت وشلوار فرم / کاپشن و شلوار نگهبانی نمادهایی هستند که از طریق آن پیام هایی را به مخاطب می رسانند و نوع لباس پوشیدن فرد نیز نشانگر شخصیت اوست. لباس یکسان باعث می شود که تفاوت های شخصیتی افراد مشهود نبوده و همه با یک نگاه نگریسته شوند.»

یکسان سازی پوشش و ایجاد هویت سازمانی افرادی که از رضایتمندی شغلی برخوردار هستند و رابطه خوبی با محل کار خود دارند از یونیفرم اداری یا لباس فرم محل کار خود لذت برده و آن را عاملی برای همرنگ سازی کارکنان می دانند. پوشش یکسان باعث از بین رفتن تفاوت های طبقاتی رایج در لباس های کارکنان شده و کارکنان از هر طبقه و گروه با لباسی یکسان در محیط کار خود حضور پیدا می کنند، از این رو هویت فرد به صورت گروهی و سازمانی و از طریق پوشش همسان مشخص می شود.

«یکی از تبعات مصرف گرایی تنوع طلبی است. یکسان سازی پوشش باعث جلوگیری از تنوع طلبی می شود، اگر همسان سازی لباس فرم در محیط کار وجود نداشته باشد فرد از طریق جنس، مارک و نوع لباس فرم تمایزهای طبقاتی و شخصیتی را حس نکرده و یکسان سازی پوشش باعث می شود که ارباب رجوع با سمت سازمانی فرد در تماس باشد و نه با شخصیت و طبقه اجتماعی او.

همسان سازی لباس فرم مانند مدل هایی از مانتو و شلوار اداری، کت و شلوار اداری، لباس کار، در محیط کار مصرف گرایی در سطح جامعه را از بین برده و دیگر وقت کارکنان به توجه و دقت در مارک، رنگ و مدل لباس های همکاران معطوف نمی شود. یونیفرم اداری منجر به القای مسئولیت به اعضا و ایجاد شخصیت حقوقی برای آنها می شود.

 

لباس فرم در ادارات مصرف گرایی و سرازیر شدن پوشاک وارداتی به کشور باعث به وجود آمدن پوشش ها و مدهایی مغایر با اصول و هنجارهای جامعه در میان جوانان شده است. یکی از مهمترین ارزش های حاکم بر جامعه ما که نشأت گرفته از فرهنگ ملی و مذهبی است، با ایجاد پوشش یکسان منطبق بر معیارهای اسلامی در ادارات و سازمان ها می تواند مروج عفاف، پاکی و مصونیت افراد باشد.

لباس های فرم سازمان ها نباید براساس رده شغلی رنگ های متفاوتی داشته باشند. این موضوع باعث برتری افراد می شود. از لحاظ فرهنگی پوشیدن بعضی از رنگ ها به دلیل جلب توجه در محیط های کار مناسب نیست. رنگ لباس های فرم باید براساس عرف و آداب رسوم جامعه باشد. دکتر مرادی در این باره معتقد است: «برای پوشش مشترک بهتر است از رنگ هایی که تأثیر مثبت در روحیه افراد دارد استفاده شود. مدل و دوخت لباس باید راحت و مطابق با معیارهای اسلامی باشد. اگر برای مشاغل مختلف رنگ های متفاوتی در نظر گرفته شود نوعی تمایز در تخصص ها نیز در سطح جامعه مشهود است. همه این اقدامات باید از طریق روش های علمی و با رضایت مردم صورت گیرد تا استحکام بیشتری داشته باشد.

باران دخت - تاثیرات لیاس در برند سازی

نوع پوشش در محیط کار نشان‌دهنده ارزش‌های شرکت و بنیان‌گذار آن است

پوشیدن لباس رسمی در محیط کار می‌تواند نشان‌دهنده احترام به قوانین و ساختارها، تمیز و مرتب بودن، حرفه‌ای بودن، احترام به افرادی که چه در درون و چه بیرون از شرکت با آن‌ها کار می‌کنید و … باشد.

ملاقات با مشتریان جزئی از وظایف کاری کارمندان است

وقتی با مشتریان، همکاران و رسانه‌ها کار می‌کنید و با آنان ملاقات دارید، شما نماد و نماینده آن سازمان هستید. در یک جهان ایده‌آل افراد باید به تنهایی و به وسیله مهارت‌ها، تخصص، و شخصیت‌شان قضاوت شوند، اما متاسفانه در جهان ما تاثیر ابتدایی حرف اول را می‌زند که نوع پوشش در محیط کار هم بخش تاثیرگذار آن است.

مانتو شلوار اداری - باران دخت - تولیدی لباس فرم اداری -

پوشش یکسان می‌تواند شرایط یکسانی را برای کارمندان به ارمغان آورد

نوع پوشش یکسان در محیط کار می‌تواند باعث برابری میان شما و همکاران‌تان شود. اگر همه افراد لباسی یک‌شکل بپوشند، مدیران می‌توانند بسیار راحت‌تر بر مهارت‌ها و ایده‌های آنان تمرکز کنند و پوشش، مانعی برای آن نخواهد بود.

شرکت‌ها چنین مقرراتی را وضع می‌کنند تا به همه افراد بگویند که چه انتظاری از کارمندان دارند. وقتی کارمندان نوع پوشش در محیط کار را می‌دانند، اعتماد به نفس بیش‌تری برای خروج از منزل و حاضر شدن در محل کار خواهند داشت و نیاز ندارند برای انتخاب لباس وقت و انرژی صرف کنند.

وقتی در مجموعۀ شما افرادی با پیشینه‌های مختلف وجود دارند، مطمئناً اختلاف نظر امری عادی و غیر قابل اجتناب است. صحبت بر سر نوع پوشش در محیط کار و اینکه چه نوع پوششی مناسب یا نامناسب است نیز از این دست اختلافات خواهد بود. بنابراین شرکت‌ها چنین مقرراتی را وضع می‌کنند تا کارمندان نیازی به صرف وقت برای انتخاب نوع پوشش در محیط کار نداشته باشند و تنها زمان خود را به وظایف شغلی‌شان اختصاص دهند.

مانتو فرم اداری یک نیاز برای ساخت دید مشتریان نسبت به برند شما

تاثیر فرم اداری بر برند سازی ، یکی از نکات هر کسب‌ و کاری طرز دید مشتریانش است.

اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشت چطور دیده شدن توسط مشتریان است.

مانتو اداری

 

اینکه شما در ذهن مشتری با چه خصوصیاتی قرار بگیرید موضوع مهمی است که باید به آن توجه داشت.

عوامل مختلفی به شما کمک می‌کنند تا بتوانید آن‌ طور که میخواهید دید مشتریان را بسازید.

عواملی چون نوع بسته بندی محصولات، شعار اصلی کسب‌ و کار، محیط شرکت یا سازمان، وب سایت و اپلیکیشن‌های معرفی کسب‌ و کار و حتی پوشش کارکنان هر کسب‌ و کار …

 

فرم اداری یک شکل و نقش آن در برندینگ

احتمالا به رستوران‌هایی مختلفی وارد شده‌اید، فرودگاه رفته‌اید یا در مکان‌هایی که نیاز به دریافت خدمات داشته‌اید.

به محض ورود اگر نیروهای کسب‌ و کار لباسی فرم یک دست به چشمتان می خورد و به راحتی قابل تشخیص هستند.

پوشش فرم که با عناوینی مثل لباس فرم ( مانتو فرم اداری ) ، یونیفرم و … در محیط‌ های کسب‌وکار مطرح است می‌تواند کمک شایانی به شناسایی کسب‌وکار شما داشته باشد.

از طرف دیگر طراحی و تهیه لباس یک شکل و فرم برای کارکنان این ذهنیت را در مشتری ایجاد می‌کند که کسب‌وکار شما به نیروی انسانی اهمیت ویژه‌ای داده است.

در کنار این موضوع جلوگیری از پوشش‌های متفاوت می‌تواند یکپارچگی و نظم و قدرت را در ذهن افراد بیرونی تداعی کند.

 

تاثیرات داخلی پوشش یک شکل

در یک کسب‌ و کار ایجاد پوشش یک شکل موجب شرایط مثبتی خواهد شد.

در ابتدا باید گفت که استفاده از لباس یک شکل در محیط کار موجب خواهد شد تا انرژی مثبت بین کارکنان ایجاد شود.

در کنار این موضوع استفاده از مانتو شلوار اداری می‌تواند موجب کاهش حواس‌‌پرتی کارکنان و ایجاد تمرکز بین آن‌ها شود.

این موضوع در خانم‌ها بیشتر خود را نشان می‌دهد. خانم‌ها به خاطر طبیعت ذاتی و علاقه‌مندی به تنوع ممکن است با لباس‌های مختلف در روزهای متفاوت در محیط کار حضور پیدا کنند که گهگاه این موضوع موجب ایجاد بحث‌هایی پیرامون لباس‌های جدید و متنوع آن‌ها خواهد شد.

وجود لباس فرم مانند مانتو اداری برای محیط کسب‌وکار می‌تواند جلوی این گونه بحث‌ها که گاهی زمان آن‌ها هم زیاد است را بگیرد و تمرکز کاری را افزایش دهد.

موضوع مهم دیگر در این رابطه ایجاد فرهنگ سالم در محیط کسب‌وکار است. گاهی اوقات با تنوع پوشش بین کارمندان مواجه هستیم. شاید در نگاه اول این مسئله خیلی جدی به نظر نرسد ولی وجود تفاوت طبقاتی از نظر اقتصادی ممکن است موجب ایجاد فاصله بین افراد مختلف در محیط کسب‌وکار شود.

این مسئله می‌تواند موجب ایجاد اختلافات جزئی یا کلی شود و روند مناسب کار در محیط کسب‌ و کار را خدشه دار کند.

 

خیلی وقت‌ها نیازی نیست مستقیم صحبت کنیم. حرف‌های برند ما توسط رفتار ما و کارکنان‌مان قابل انتقال به مشتریان به صورت غیر‌مستقیم هستند.

اگر لباس فرم یک شکل در شرکت داشته باشیم، لوگوی کسب‌وکار در آن کار شده باشد و رنگ و ظاهر انتخابی با کسب‌وکار ما هم راستا باشد حتما این عبارت که “ما حرفه‌ای هستیم” به گوش مشتریان خواهد رسید.

البته ظاهر یک دست کارکنان یک کسب‌وکار نشان دادن عزم آن‌ها برای انجام کارها به صورت تیمی را نیز گوشزد می‌کند. اینکه کلیه کارکنان تابع یک لباس فرم یک شکل هستند قصد و نیت آن‌ها از همکاری و همبستگی را نشان می‌دهد.

 

لباس فرم در ایران

در کشورهای مختلف بسته به فرهنگ‌های موجود در هر کشور ممکن است تنوع پوشش متفاوت باشد.

در ایران به خاطر فرهنگ غنی و سنتی کشور و حضور اقوام مختلف با پوشش‌های متفاوت این تنوع بیشتر دیده می‌شود.

از این رو در صورتی که لباس فرم مشخصی برای افراد در محیط کاری در نظر گرفته نشود ممکن است با تنوع بسیار بالایی مواجه شویم.

همانطور که گفته شد این موضوع در خانم‌ها نمود بیشتری دارد. با فرض اینکه هر گونه پوششی برای خانم‌ها آزاد باشد

احتمالا با تنوع رنگی و اشکال مختلف مانتو اداری در محیط کار روبرو خواهیم شد. درست است که شاید این آزادی عمل تا حد زیادی موجب ایجاد فضای مناسب

در محیط کار شود اما در صورتی که بخواهیم اصول برندینگ را در نظر بگیریم باید بگوییم که نیاز بالایی به وجود یک دست بودن لباس خواهیم داشت.

عکس جدید ترین مدل های مانتو شلوار اداری  

حضور در نمایشگاه‌ها با مانتو فرم

یکی دیگر از درگاه‌هایی که احتمال کسب‌ و کار با مشتریان خود مواجه می‌شود نمایشگاه‌ها هستند.

ایجاد یک لباس فرم یک دست می‌تواند موجب جذب شدن افراد به غرفه شما شود.

موضوع مهم‌تر اینکه شما به مرور زمان در حال ایجاد حافظه تصویری در ذهن مشتریان خود هستید. حتی ممکن است با رنگ مانتوها آدرس شما را به یک‌دیگر دهند.

مثلا بگویند همان غرفه‌ای که خانم‌ها مانتوی آبی با مقنعه سفید دارند. اینکه شما از لباس فرم یکسان برای کارکنان استفاده کنید موجب خواهد شد یک‌رنگی و یک‌دستی تیم‌تان را به دیگران نمایش دهید.

البته ناگفته نماند که ممکن است پذیرش لباس فرم در ابتدای امر آن هم برای خانم‌ها که علاقه بیشتری به تنوع دارند کمی سخت باشد.

اما انتخاب یک مانتو شکیل و متناسب با اهداف و منش سازمان می‌تواند این افراد را نیز همراه کند. پذیرش همه اعضای شرکت برای استفاده از یک پوشش یکسان موجی از خواست همگانی را ایجاد خواهد کرد.

رسیدن به یک هدف مشترک در جهت پیش‌برد اهداف سازمان، که این موضوع می‌تواند به قدرتمند شدن کسب‌وکار کمک شایانی داشته باشد.

 

خوش لباسی و آراستگی نه تنها یک میل درونی است؛ بلکه نقش غیر قابل انکاری در موفقیت شغلی افراد نیز دارد. رعایت کردن اصول آراستگی در محل کار باعث می شود تاثیر مثبتی بر همکاران و مراجعان داشته باشید. بنابراین اگر به طور مستقیم با سایر افراد در ارتباط هستید بایستی به کیفیت و نوع لباس خود چه از نظر رنگ و مدل و چه از نظر تمیزی و آراستگی توجه داشته باشید.

به عبارتی صحیح و درست لباس پوشیدن متناسب با نوع و محل کسب و کار علاوه بر کمک به قرار گیری در مسیر موفقیت، حس احترام ارباب رجوع و همکاران را نیز به دنبال خواهد داشت.

آراستگی لباس فرم چه تاثیری بر دستیابی به اهداف دارد؟

آراستگی لباس فرم چه تاثیری بر میزان موفقیت دارد؟

الف- آراستگی در لباس پوشیدن باعث می شود اعتماد به نفس فرد بالاتر رود.

هر اندازه که در نوع لباس پوشیدن خود در محیط کار دقت بیشتری داشته باشید به همان اندازه احساس بهتری خواهید داشت و همین امر باعث می شود تا اعتماد به نفس تان بالاتر رفته و از دید دیگران نیز فردی با اعتماد به نفس در نظر گرفته شوید.

ب- اولین برخورد بیشترین تاثیر و دوام را به همراه دارد.

زمانی که وارد محیط کار جدید می شوید آنچه بیش از همه تاثیرگذار است ظاهر شماست. متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل عدم شناخت کافی و یا درگیری های فکری و شغلی زیاد، تنها به ظاهر افراد بسنده می کنند و دیدگاه اولیه خود را شکل می دهند. آراستگی در لباس به شما اعتبار می بخشد و باعث می شود نگاه ها به سمت شما مثبت تر باشد.

آیا آراستگی در میزان فروش و درآمد مجموعه تاثیرگذار است؟

یکی از دغدغه های اصلی صاحبان کسب و کارها میزان درآمد آنهاست که به نوعی به آراستگی فروشنده نیز مربوط می شود. مهم نیست که فرد فروشنده یک مغازه، مسئول پذیرش یک رستوران یا هتل و یا حتی کارمند یک سازمان دولتی و یا خصوصی باشد؛ مهم این است که نوع لباس پوشیدن در جلب نظر مشتریان و ارباب رجوع ها در تمامی مشاغل تاثیرگذار است. از سویی دیگر در هر کسب و کاری به دست آوردن منافع مالی برای مجموعه مهمترین دغدغه است. این موضوع را با ذکر مثالی روشن می کنیم.

فرض کنید فروشنده یک برند معروف مانتو شلوار اداری هستید. مشتری در نگاه اول به ظاهر شما توجه می کند و بر اساس آنچه که می بیند تصمیم می گیرد که با شما گفتگو کند و لباس های فروشگاه را بررسی و امتحان کند یا خیر.

بنابراین اگر ظاهر خوبی داشته باشید در کنار برخورد خوب، منصف بودن و دیگر موارد مثبت می توانید اعتماد مشتری را جلب کرده و فروش خوبی داشته باشید.

برای اینکه به چنین هدفی دست یابید باید حتما شغل خود را خوب بشناسید و شناخت خوبی از مشتریان تان داشته باشید. چراکه اگر پوشش شما متناسب با شغل تان نباشد اثرات منفی زیادی را به بار می آورد. باز به مثال بالا برمی گردیم؛ اگر شما به عنوان فروشنده، لباس فرم آراسته و مرتبی نپوشیده باشید، چطور انتظار دارید که مشتریان به شما رجوع کرده و اعتماد کنند؟!

در حالی که اگر خودتان به آراستگی لباس فرمی که می پوشید دقت کافی داشته باشید می توانید از این امتیاز مثبت به نفع فروش بیشتر استفاده کنید. زیرا در این حالت مشتری شما را به عنوان یک متخصص در نظر می گیرد که به جزئیات نوع پوشش آشنا هستید و می توانید در انتخاب به وی کمک کنید.

 لباس مناسب و آراسته چه نوع لباسی است؟

با توجه به آنچه که در پاراگراف های بالا توضیح داده شد متوجه شده اید که پوشش مناسب و شایسته در محل کار می تواند تاثیر فوق العاده ای بر کیفیت و موفقیت کار داشته باشد. اما با توجه به تنوع زیاد مشاغل و نوع نگاه و نیاز جامعه پی بردن به اینکه چه نوع لباسی می تواند نهایت آراستگی را نشان دهد، کمی سخت و حتی دشوار است.

بنابراین برای اینکه نوع آراستگی در هر محیط کاری را بتوانید تشخیص دهید لازم است به مواردی که در زیر به آنها اشاره می شود، توجه کنید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

1- از سایز بودن لباس فرمی که به تن می کنید مطمئن باشید.

اگر لباسی که به تن می کنید تنگ و یا گشاد باشد در ظاهر به تن شما خوب نخواهد نشست و همین مورد تاثیر منفی بر دیدگاه طرف مقابل شما می گذارد و ظرافت و آراستگی شما را زیر سوال می برد.

2- نوع پوشش صنف کاری خود را بشناسید.

هر مجموعه و ارگانی چه بخش دولتی باشد و چه خصوصی و یا حتی یک مغازه نوع پوشش تعریف شده ای در قالب قوانین نوشتاری و یا قوانین عرفی مجموعه دارد که پرسنل می بایست تمامی موارد را رعایت کنند. در کنار رعایت کردن قوانین، هر فردی باید آراستگی را نیز در نظر بگیرد. مثلا اگر قرار است مانتو شلوار فرم خاصی پوشیده شود تنها پوشیدن آن لباس فرم نمی تواند موقعیت شما را در مجموعه بهبود بخشد، بلکه آنچه باعث متمایز شدن شما از سایرین می شود این است که لباس فرم را بسیار مرتب و با آراستگی کامل به تن کنید.

3- از رنگ های مناسب در لباس فرم استفاده کنید.

در مجموعه هایی که پوشیدن لباس فرم الزامی است معمولا چندین رنگ از تیره و روشن به شما پیشنهاد داده می شود که می توانید تنها از بین آن رنگ ها برای لباس فرم خود استفاده کنید. انتخاب اینکه کدام رنگ برای شما مناسب تر است به رنگ پوست و نوع فرم بدن تان بر می گردد.

در صورتی که انتخاب صحیحی داشته باشید می توانید با کمترین زحمت مناسب ترین پوشش و آراسته ترین کارمند مجموعه باشید.

در مجموع آنچه که می توان به طور خلاصه بیان کرد این است که برای داشتن یک تاثیر مثبت در هر نوع مذاکره ای و در هر صنف کسب و کاری نیاز است که ظاهر آراسته ای داشته باشید. داشتن ظاهر آراسته به معنی پوشیدن لباس های مارک دار و گران قیمت نیست؛ بلکه آراستگی به طور ضمنی به تمیزی و مرتب بودن لباس همراه با هماهنگی بین اجزای لباس اشاره دارد.

آراستگی نشانه داشتن اعتماد به نفس، سطح اجتماعی بالا و کاردان بودن فرد است. درست است که قضاوت کردن از روی ظاهر فرد کار نادرستی است اما در دنیای امروزی متاسفانه این چیزی است که هر روزه شاهد آن هستیم و نمی توانیم وجود آن را انکار کنیم.

موقعیت سنجی می تواند به طور طبیعی به شما کمک کند تا بتوانید در عین حفظ آراستگی در لباس فرم به پیشبرد اهداف تان فکر کرده و گام های مهمی در این رابطه بردارید.

 

تاثیر لباس فرم در میزان فروش

مردم شما را بر اساس ظاهرتان قضاوت می کنند. ۹۵ درصد تاثیر اولیه بر دیگران به نوع لباس و آراستگی تان بستگی دارد، زیرا لباس و مدل مو ۹۵ درصد چیزی است که دیگران از شما میبینند. برای موفقیت لباس بپوشید. افراد برتر سازمان را الگو قرار دهید. مردم دوست ندارند با افرادی با ظاهر متفاوت کار کنند و آ نها را ترفیع نمی دهند. از بهترین الگوها و افراد برتر سازمان و صنعت خود تقلید کنید.

باران دخت مجری فروش انواع لباس فرم اداری ، ست مانتو شلوار اداری و فرم اداری میباشد

اگر روش خاصی در لباس پوشیدن دارند، همان روش را به کار گیرید. روش پوشش شرکت را بشناسید و از آنها سرپیچی نکنید. بعضی افراد می گویند «دیگران نباید مرا از روی ظاهرم قضاوت کنند »؛ اما حقیقت این است که شما دیگران را براساس ظاهرشان قضاوت می کنید، پس چرا آنها نباید چنین کنند؟ و به هر حال چنین میکنند.

ست مانتو شلوار اداری - باران دخت

لباس کاری مناسب درها را می‌‎گشاید

حداقل یک کتاب درباره لباس کاری مناسب بخرید و به دقت از دستورات آن پیروی کنید. لباس خیلی مهمتر از آن است که مورد غفلت قرار گیرد. فقط به خاطر اینکه خوش لباس ترین فرد شرکت بوده‌ام ، فرصت های بسیاری نصیبم شده است. دلیلش ساده است: اعتبار حرف اول را می زند.
یک شخص خوش لباس در محل کار شایسته تر، باهوش تر و قابل اعتمادتر به نظر می آید. وقتی از همه جهت فوق العاده به نظر برسید، مردم بیشتر به قضاوت هایتان اعتماد می کنند.
زیورآلات و سایر جزئیات از جمله کمربند، کراوات، جواهرات، جوراب و کفش هم مهم هستند. همیشه از یک کیف تمیز و زیبا استفاده کنید. آراستگی بسیار مهم است. وقتی افراد به سرتان نگاه می کنند، فقط مو، سر و گردنتان را می بینند و بر این اساس فورا درجه قابل اعتماد بودنتان را مشخص می کنند.

بشر تمایل به «تایید پیشفرض های خود » دارد. دیگران در ۴ ثانیه نخست اولین ملاقات درباره تان نظر می دهند. در ۳۰ ثانیه بعد، نظر اولیه شان را نهایی می کنند. پس از آن، به دنبال شواهدی برای تایید نظرشان درباره شما هستند. به همین دلیل اثرگذاری در ملاقات دوم بسیار دشوار است. چون دیگر خیلی دیر است.

مانتو شلوار اداری - باران دخت

ضرورت تهیه مانتو فرم اداری شیک

کاربرد لباس فرم اداری علاوه بر محافظت در برابر سرما و گرما و استفاده صرف بعنوان پوشش از جهت ایجاد وقار به شخص و سازمان بسیار حائز اهمیت است. در هر سازمانی نوع لباس فرم تابعی از شرایط فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است. باران دخت به پشتوانه سابقه درخشان خود، توانسته است با نیاز­سنجی دقیق از مشتریان و نیز در نظر گرفتن تمامی شرایط حاکم برسازمان، در زمره برندهای محبوب در زمینه طراحی و تولید مانتو فرم اداری مطابق با سلایق روز مشتریان قرار گیرد.

علاوه بر وجود تنوع فرهنگی در تولید مانتو فرم اداری شیک ؛ دیدگاهها و چشم­ انداز سازمان نیز بسیار موثر است. از این رو تولید مانتو اداری در سطوح متنوع بر اساس این دیدگاه تولید و عرضه می­گردد. زیبایی طرح مانتو اداری علاوه بر نمایان نمودن اصالت و پرستیژ سازمان؛ می ­تواند آثار بسیار مطلوبی بر احوالات روحی و روانی پرسنل نیز داشته باشد.

تاثیر لباس و مانتو شیک و ساده در کار

گرچه برخی ضرب و المثلهای رایج که در زمینه ترویج ساده ­زیستی مطرح شده ­اند تاثیرات شخصیتی لباس را نفی می­ کنند ولی باید دقت داشت که علم بازاریابی مدرن امروزی نوع پوشش را در تحول و شکل­ گیری شخصیت سازمانی بطور قطع تایید می کند. از این جهت لازمست سازمانها خصوصا در برندسازی سازمان خود به این موضوع توجه کافی داشته باشند.

لباس فرم اداری شیک - باران دخت

علم بازایابی نوین بیان می ­دارد استفاده از یک مانتو فرم اداری شیک برای شاغلین خانم باعث افزایش اعتماد به نفس آنها می­ شود. چرا که پوشش شیک و راحت در وهله اول در خود پرسنل ایجاد احساس خوب می­نماید. از جهتی نیز استفاده از مانتو فرم اداری شیک اقتدار، اعتماد و تمجید را در نظر مخاطبین ایجاد می­ کند.

لباس در اولین ملاقات ها، خصوصا در مذاکره­­ های سازمانی بیشترین تاثیر را در جذب مذاکره شونده دارد. از این رو بسیاری از مدیران بازاریابی و فروش این نکته اساسی را به کارشناسان و ویزیتور های فروش بطور مداوم گوشزد می کند. استفاده از مانتو فرم اداری شیک در اولین برخورد ارباب رجوع و یا شرکای تجاری با پرسنل، از اهمیت بسزایی در پیشبرد اهداف سازمان برخوردار است.

آیا برای برند سازی شخصی و سازمانی مانتو فرم اداری ارزان کاربردی ندارد؟

یکی از باورهای نادرست که در مورد برندسازی شخصی و سازمانی مطرح می­شود؛ استفاده از لباس های گران‌ قیمت و خاص می­باشد. تاکید علم بازاریابی به لباس به هیچ وجه به این معنی نیست که مانتو فرم اداری ارزان نمی ­تواند برای بانوان محترم در برند­سازی موثر باشد. استفاده از مانتو فرم اداری ارزان ولی سازگار با تمامی عوامل سازمانی، اجتماعی و فرهنگی می­ تواند بانوان شاغل را در رسیدن به هدف برندسازی شخصی بطور موثری حمایت کند.

جلب مخاطب و مشتری از سه راه میسر هستند، زبان کلامی، زبان بدن و زبان سازمان. باید در نظر گرفت که طرز پوشش پرسنل یکی از فاکتورهایی است که زبان سازمان را برای مخاطب آشکار میسازد. تمیزی، طراحی استاندارد، آراستگی و تناسب با کار مانتو فرم اداری ارزان آن را می­تواند بعنوان عاملی موثر در ارتقای شخصی پرسنل و نیز سازمان مطرح کند.

پیچیدگی­ های به وجود آمده در دنیای فن­اوری سبب شده است که افراد با کمبود وقت مواجه شوند و کنجکاوی ­های روزانه گذشته خود را از دست بدهند. در حال حاضر آنچه در این دنیای شلوغ و فعال جلب نظر میکنند؛ ظاهر موضوعات است. از این جهت است که بسیاری از شرکت ها سعی دارند برای تبلیغ محصولات خود بیشتر از جلوه ­های بصری بهره ­ببرند. لباس نیز بعنوان جلوه بصری سازمان و پرسنل می­تواند توجهات لازم را در راستای اهداف سازمانی به خود جلب نماید.

 

چرا پوشیدن لباس کار مناسب مهم است؟

در اجرای هر کار درستی نیاز است تا تعهد و یکپارچگی کار نمایان شود که یکی از آنها انتخاب لباس فرم و لباس کار برای کارمندان می باشد .با این کار میتوان یکپارچگی سازمان خود را در ذهن مشتریان بازتاب دهید. اصطلاحا با این کار حرفه ای تر به نظر خواهید رسید, در ضمن لباس فرمی که اعضای یک مجموعه به تن می کنند، بهترین و راحت ترین روش برای مرتب جلوه دادن ظاهر کسب و کارتان است و در ثانی تشخیص و شناسایی کارکنان نیز راحت تر خواهد بود.

لباس فرم به مجموعه ای از لباس های استاندرد گفته می شود که توسط اعضای یک سازمان پوشیده می شود به هنگام فعالیت پوشیده می شود. یکسان و یکنواخت بودن از مشخصه های لباس فرم به شمار می رود. پوشیدن لباس فرم در یک سازمان می تواند باعث بوجود آمدن یک احساس مشترک بین افراد آن سازمان بشود. لباس فرم رستوران ها ، لباس فرم برای آژانس های هواپیمایی ،لباس بیمارستانی ، پلیس و نیرو های مسلح ، ادارات دولتی از جمله این سازمان ها به شمار می روند.

 

ست مانتو شلوار - لباس اداری - مانتو اداری - مانتو شلوار اداری - باران دخت

 

 

مانند یک قهرمان به نظر برسید

هر صبح خود را در آینه نگاه کنید و بپرسید «آیا مانند بهترین افراد کسب‌وکار به نظر می‌رسم؟»

وقتی افراد برای نخستین بار شما را می‌بینند، چه اثری بر آن‌ها می‌گذارید؟ اگر از پاسخ این سوال یا نخستین اثری که بر دیگران می‌گذارید، خشنود نیستید، بدانید این اثرگذاری کاملا تحت کنترل است. هر صبح هر بخش از لباس‌ و ظاهرتان را خودتان انتخاب می‌کنید.

۵ اصل دیگر برای ظاهر و پوشش فروشنده

شما در چهار ثانیه اول اولین ارتباط با مشتری، تاثیر فوق العاده ای بر روی او می گذارید. در اولین چهار ثانیه ارتباط شما با مشتری، تصویر ذهنی از شما در ذهن مشتری نقش می بندد. او می خواهد این تصویر را تا زمانی که با شما ارتباط دارد در ذهن خود حفظ کند. در این چهار ثانیه ظاهر شما بسیار اهمیت دارد. ظاهر و پوشش فروشنده و ویزیتور پیش از اینکه شروع به صحبت کنید با مشتری حرف می زند و بر روی او تاثیر می گذارد.

در این رابطه، شما با رعایت اصول زیر در رابطه با ظاهر لباس و پوشش می توانید حداکثر نفوذ را بر روی مشتری خود داشته باشید.

اصل حرفه

مطابق حرفه و شغل خود لباس بپوشید. انتظار شما از پوشش فروشنده یک مغازه شیرینی فروشی با یک مکانیک کاملا متفاوت است. اگر این دو نفر لباس خود را با یکدیگر عوض کنند،چه اتفاقی می افتد؟ کاملا افراد غیر حرفه ای به نظر می رسند.لباس فروشنده باید مطابق با شغل او باشد.

اصل مشابهت

متناسب با افرادی که می خواهید ملاقات کنید لباس بپوشید. ما با افرادی که به ما شبیه هستند احساس راحتی و صمیمیت بیشتری می کنیم.انتخاب پوشش مشابه مخاطب باعث می شود ارتباط بهتری با وی بتوانید برقرار کنید. متناسب با مشتری اما بیست درصد بهتر لباس بپوشید. شاید این اشتباه به نظر برسد، اما در بازاریابی کار درستی است. شما به شیوه ای لباس می پوشید تا با مردمی که با آن ها ارتباط برقرار می کنید آرامش ببخشید. پوشش فروشنده باید مشابه مشتری باشد.

اصل آراستگی

-اگر آقا هستید سر و صورت شما باید آراسته باشد. یک سر و صورت ژولیده تاثیر منفی بر روی مخاطب خواهد گذاشت. پیش از آن که موی شما آنقدر بلند شود که از فرم بیافتد به آرایشگاه بروید. موی پشت سر خود را اصلاح کنید.در صورتی که ریش می گذارید آن را مرتب کنید.

-هر روز دوش بگیرید. دوش گرفتن نه تنها باعث تمیزی بدن شما می شود بلکه شما را سرحال تر و زنده تر میکند.

-از مام یا اسپری های ضد عرق برای زیر بغل خود استفاده کنید. هیچ چیزی مثل بوی عرق مشتریان را فراری نمی دهد.

-لباس های شما باید تمیز و اتو کشیده باشد.

-جیب های خود را پر نکنید.بدترین صورتی که می توانید یک لباس عالی را از فرم بیاندازید پر کردن جیب های آن است، از یک کیف استفاده کنید و وسایل اضافه خود را در آن بریزید.

-کفش های خود را همواره واکس بزنید.

-هماهنگ لباس بپوشید. لباس های خود را ست کنید و هماهنگ لباس بپوشید تا جلوه زیباتری داشته باشد.

-از لباس ها و پوشش هایی که اصطلاحا زرق و برق دارند و باعث پرت شدن حواس مشتریان می شوند استفاده نکنید.

-از کمربند و کفش همرنگ استفاده کنید.

-از عطر و ادکلن استفاده کنید اما به صورت محدود و کم. ممکن است برخی از مشتریان به بوی آن حساسیت داشته باشند.

اصل زیبایی و وضعیت جسمانی:

آیا می دانید استادانی که از نظر دانشجویان خوش قیافه تلقی می شوند در کل معلمان بهتری نسبت به استادان زشت و غیر جذاب هستند؟ همچنین از استادان خوش ظاهر بیشتر برای رفع مشکلات درخواست کمک می شود، همچنین استادان جذاب، تقاضا و توصیه های مثبتی از سوی دانشجویان برای تدریس در کلاس هایشان دریافت می کنند و نیز کمتر احتمال می رود موقعی که یک دانشجو نمره ردی بگیرد مورد سرزنش واقع شوند؟ (تحقیقات رومانو و بویری در سال ۱۹۸۹)

فطرت ما انسان ها به گونه ای است که ناخود آگاه جذب انسان های زیبا می شویم. برای زیبایی وضعیت جسمانی اندام خود تلاش کنید. با ورزش کردن اندام خو را روی فرم نگاه دارید.

اصل متعلقات

متعلقات و لوازم جانبی که همراه خود دارید مثل کیف، خودکار، ساعت، انگشتر و … باید زیبا و حرفه ای باشند.به جزییات توجه کنید.

مدل مانتو اداری- لباس اداری - مانتو شلوار اداری - فرم اداری - باران دخت

 

لباس کار برای موفقیت

لباس کار و فرم اداری برای موفقیت یک سازمان و یا یک فروشگاه حتی یک اداره  یکی از مهمترین موارد است است که به مدیران کمک می کند تا با تهیه لباس کار حرفه ای ، ابزار توسعه حرفه ای و یک شبکه پشتیبانی مداوم ، استقلال اقتصادی  و رشت اقتصادی را پیدا کنند.

تولیدی مانتو شلوار اداری فرم اداری لباس فرم اداری زنانه قیمت مانتو اداری مانتو فرم اداری مانتو شلوار اداری

پوشش افراد در محل کار

ظاهر و طرز لباس پوشیدن شما در محیط کار یکی از مهم ترین عوامل موفقیت بیشتر در کسب و کار و رشد اقتصادی ارگان و همچنین شما می باشد، شما می توانید با یک ظاهر مناسب در محل کار نحوه شخصیت خود را به همکاران و دیگر عوامل نشان دهید و شان و مرتبه خود را با یک پوشش زیبا فراهم اوردید. طرز صحیح لباس پوشیدن از موارد مهمی می باشد که نه تنها در کسب و کار، بلکه در موقعیت های مختلف می تواند تاثیر بالایی در ارتباطات ، بازار یابی  و شخصت ما بگذارد.

تولیدی مانتو شلوار اداری فرم اداری لباس فرم اداری زنانه قیمت مانتو اداری مانتو فرم اداری مانتو شلوار اداری

 

تولیدی لباس اداری

در تولیدی لباس اداری باران دخت ، در حال حاضر از طریق طراحی حرفه ایی و دوخت و نوع مرغوب مواد اولیه ، کار آمد و پارچه های با کیفیت بالا در دسترس کاربران باران دخت است.

برنامه لباس پوشیدن لباس کار حرفه ای را برای مدیران برای مصاحبه شغلی و لباس کار دیگری قبل از شروع کار دائمی فراهم می کند. مجموعه ای از مد های موجود ، به طور کلی در سایز های متفاوت ، همراه با کفش ، لوازم جانبی و سایر البسه های کار موجود است.

برای رسیدن به هدف در انتخاب لباس کار و فرم اداری مناسب  همچنین می توانید از سایر البسه های تولید شده در تولیدی لباس فرم باران دخت  استفاده کنید.

برند سازی با لباس اداری

برند در صنعت لباس و پوشاک ، یکی از نازک کاری های آن به شمار می رود که در اکثر مواقع ، نادیده گرفته می شود . در اینجا منظور از برند ، ثبت قانونی برند ، لوگو و آرم ، رنگ و طرح اختصاصی و توجه به اصول اولیه یک برند می باشد . توجه به این جزییات پایه می تواند راه چاره و پیشرفت را برای یک کسب و کار مد و لباس به ارمغان بیاورد.

مطالعات بسیاری نشان میدهد که لباس میتواند بر عملکرد ذهنی و جسمی شما تاثیر بگذارد . این مطالعات نه فقط در آزمایشگاه های کوچک ، مورد بررسی قرار گرفته است . بلکه تحقیقات گسترده ای هم در این زمینه شده است که این موضوع را اثبات میکند .
 

انواع لباس برای مراسمات مختلف کاری

اگر شما دائما لباس کار معمولی یا یک لباس اداری ساده بپوشید . این اتفاق برایتان پیش می آید که وقتی یک لباس مجلسی شیک میپوشید احساس کنید یک فرد جدیدی شده اید
به خاطر داشته باشید، که حفظ یک تصویر حرفه ای در یک محیط رسمی تجاری همیشه شامل پوشیدن مناسب برای محل کار می باشد، آشکار کردن بیش از حد غیرقابل قبول است، چراکه تواضع بسیار مهم است
امروزه که پوشیدن لباس های عادی در محل کار مرسوم است، شما می توانید با پوشیدن لباس هایی زیبا و آراسته بر افزایش احتمال موفقیت خود تاثیر بگذارید، اما با این حال اطمینان حاصل کنید که از قانون کمی بالاتر استفاده کنید این قانون به این معنا است که اگر بیشتر افراد در محل کار شما پیراهن معمولی به تن دارند، شما می توانید با یک کت تک به سرکار بروید و اگر بیشتر افراد در محل کار شما کت تک می پوشند شما می توانید کت و شلوار بپوشید.
 
تولیدی مانتو شلوار اداری فرم اداری لباس فرم اداری زنانه قیمت مانتو اداری مانتو فرم اداری مانتو شلوار اداری
 
 
 
 

طراحی لباس فرم و مزایای استفاده از آن برای کسب و کار

پوشیدن لباس فرم اداری یک اقدام مهم که سالیان درازی است که شاغلین در شغل های مختلف از لباس فرم مخصوص استفاده می کنند. انواع لباس فرم زنانه طراحی شده که هر کدام ویژگی های خاصی دارند. هر مانتو اداری و لباس کاری را نمی توان برای سایر ادارات و ارگان ها استفاده کرد. لباس فرم اداری ، مخصوص هر ارگان و و سازمان با توجه به هدف سازمانی طراحی می شود. لباس فرم ارتش از اولین لباس های اداری در دنیاست ولی امروزه با صنعتی شدن جهان و شاغل شدن افراد در واحدهای اداری، یونیفورم هماهنگ اداری در همه ارگان ها استفاده می شود. گروه باران دخت فروشنده و تولیدی انواع لباس فرم اداری ، مانتو شلوار اداری در ایران میباشد که متناسب با سفارش شما دوخت انواع لباس فرم را میپذیرد.

مانتو شلوار اداری - فرم اداری - لباس اداری - باران دخت - مانتو اداری

اکثر شرکت ها و سازمان ها برای کارمندان شان لباس فرم تهیه می کنند که همه کارمندان یک مدل و یک رنگ لباس بر تن داشته باشند.

 کارکنان با لباس فرم

پوشیدن لباس فرم یک دست بازده کاری کارمندان را افزایش می دهد. افزایش بازدهی مطلوب شاغلین در یک سازمان موجب شکوفایی نهاد و ارگان مربوطه خواهد شد. کارکنان نسبت به پوشیدن لباس فرم و مانتوی اداری احساس خوبی داشتند و آن را مثبت ارزیابی کرده اند.

لباس فرم یک مجموعه کاری

لباس فرم اداری در هر مجموعه ای نشان دهنده‌ی ارزش و احترام آن مجموعه به برندینگ سازمانی خود است و باعث ایجاد یک دستی و نظم در ان ارگان میشود . زیرا اولین چیزی که نظر مراجعه کننده به یک مجموعه را جلب می‌کند پوشش کارکنان آن مجموعه و دوم نحوه برخورد کارکنان است.پوشیدن لباس فرم اداری علاوه بر زیبایی ظاهری و ایجاد نظم در محیط کار  باعث ایجاد همبستگی و حس مشترک در بین پرسنل یک سازمان یا شرکت نیز می‌‌شود و تاثیر به سزایی در روحیه افراد جامعه و همچنین پرسنل دارد همچنین باعث درامد کارفرا خواهد بود . لباس فرم اداری،در هر سازمان و ارگانی متناسب با حوزه فعالیت و برندینگ آن سازمان مشخص می‌شود. لباس فرم اداری باید از نظر جنس و طرح کیفیت مناسبی داشته باشد. هر چقدر کیفیت بالاتر باشد نشان از ارزشی دارد که سازمان شما برای برندینگ خود قائل است.

ست مانتو شلوار - فرم اداری - لباس اداری - مانتو اداری - باران دخت - مانتو اداری

ویژگی های لباس فرم اداری:

 • رنگ: اولین چیزی که دید مشتریان را جلب می کند رنگ است. معمولا در طراحی لباس فرم اداری از رنگ سازمانی و برندینگ سازمان الهام گرقته می شود.
 • جنس: در انتخاب جنس لباس فرم اداری باید دقت ویژه ای شود زیرا با توجه به استفاده روزانه، کیفیت این لباس ها نیز کاملا بایدحفظ شود.
 • سایز : همانطور که می‌دانید سایز اهمیت ویژه ای در لباس فرم اداری دارد، سایز لباس نباید خیلی تنگ و یا گشاد باشد. اندازه بودن لباس تعیین کننده شیک پوشی پرسنل سازمان و یا شرکت است که باید کاملا جدی گرفته شود.
 • شئونات اخلاقی کشور در طرح ارائه شده مد نظر قرار گرفته باشد.
 • با شاخص‌های فرهنگ عمومی و نمادهای اسلامی و ایرانی همخوانی داشته باشد.
 • جامعیت و خلاقیت و نوآوری در طرح به نحوی که برای همه فرهنگ‌ها و اقوام کشور قابل پذیرش باشد.
 • لباس باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که از راحتی لازم برای استفاده حداقل 8 ساعت در روز برخوردار باشد.

فرم اداری باران دخت - مانتو اداری - مانتو شلوار اداری

 

مزیت‌هایی برای استفاده از سبک پوشش و لباس فرم

 • بالا بردن وفاداری کارمندان به سازمان
 • تأثیر روی مشترکین و مراجعین
 •  هرچه لباس فرم از دید مشتریان جذاب‌تر و دوست‌داشتنی‌تر باشد احتمال میزان جذب و خرید آن‌ها بیشتر و بهتر خواهد بود.
 • تمایز کارمندان با کمک پوشش
 • ایجاد معیار تشخیص کارمندان، از دیگر مزایای لباس فرم است. در اینجا با کاهش سردرگمی مراجعین به میزان کارایی و بازدهی سازمان افزوده می‌شود.
 • نظم را در آن مجموعه ایجاد میکند.
 • نظم باعث شفاف بودن آن سازمان و مجموعه و در نهایت تأثیر مثبت در ذهن مراجعه‌کننده دارد.
 • لباس‌های کار زمانی که استاندارد باشد باعث راحتی در انجام امور می‌شود.

 

همکاری با شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی با شرایط ویژه