معرفی پارچه کرپ
پارچه کرپ barandokht.com

معرفی پارچه کرپ

به دسته ای از پارچه ها که ممکن است از ابریشم , ریون , استات , پنبه , پشم , الیاف مصنوعی و یا مخلوطی از الیاف با خصوصیات چین جزئی و یا دانه دانه شدن در سطح پارچه باشد.

پارچه ای بسیار نرم و مقداری براق است.  مانتو شلوار اداری که با این پارچه دوخته شده باشد کاملا روی فرم بدن می نشیند.

موارد مورد استفاده از پارچه کرپ :

فرم اداری

بی شک پارچه های کرپ در میان خیاط ها و تولید کنندگان همچنین نیز خریداران پرآوازه بوده و بسیاری از انان جویای خرید مانتو های دوخته شده با انواع پارچه کرپ می باشند.

پارچه مانتویی پر طرفدا در میان خانم ها که از گذشته شهرت عام بوده است.

شهرت و مرغوبیت انواع کرپ موجب دوخت و تولید انبوه مانتو توسط تولیدی های مانتو فرم شده است و بافت خاص و توری شکل آن نیز یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن می باشد.
اکثر پارچه های کرپ وارداتی بوده و به طبع قیمت بیشتری نسبت به سایرتولیدات داخلی داشته و معمولا بانوان مانتو های دوخت شده از آن را بهعنوان پارچه های مجلسی انتخاب و خریداری می کنند.

قطعا بسیاری از تولید کنندگان با انواع کرپ با برند های باربی، کندی، سینا کش، پورشه و … آشنا هستند که جزء بهترین برند های موجود دربازار می باشند.

انواع پارچه کرپ :

کرپ دوشین

پارچه ای ابریشمی ظریف , سبک بودن وزن , بافت تافته از تار ابریشم پرتاب کرپ که به طور متناوب قرار می گیرد و با نخ ابریشم پرتاب در دوجهت تاری و پودی بافته می شود.

 کرپ موس

پارچه ای با زمینه خز که زیر دست اسفنجی به پارچه می دهد و می توان آن را از هرنوع لیف از جمله پلی استر تولید کرد.

کرپون

پارچه ای پیراهنی مشابه کرپ ولی ضخیم تر , محکم تر , نسبت به کرپ متوسط و معمولی است.

مواد تشکلیل دهنده این نوع پارچه کرپ :

  • ابریشم یا ویسکوز ریون
  • پنبه و پشم(یا ترکیب این دو)

خصوصیت کرپون مانند کرپ در جهت تارها با درجات مختلفی از پیچ و تاب در نخ به وسیله تاب دستی چپ و یا راست در نخ و یا گاهی تیز با اثرات چین جزئی در طرح های ژاکارد ایجاد می کنند. بیشتر در لباس کودکان و نوزادان به کار برده می شود.

 

همکاری با شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی با شرایط ویژه