پاک کردن لکه وایتکس از روی فرم اداری
پاک کردن لکه وایتکس از مانتو اداری

پاک کردن لکه وایتکس از روی فرم اداری

از آنجایی که معمولا فرم اداری در رنگ های تیره تولید می شود، ریختن حتی یک قطره از مایع سفیدکننده می تواند پایان عمر مانتو شلوار اداری شما باشد! البته در موارد خاص امکان پاک کردن لکه وایتکس وجود دارد که در این مقاله آن ها را بررسی کردیم.

وایتکس از ترکیبات شیمیایی پر کاربردی است که معمولا در هر خانه ای پیدا خواهد شد و برای البسه کاملا سفید استفاده می شود.

حال اگر فرم اداری رنگی شما به لکه وایتکس آغشته و رنگ آن تغییر کند چیکار باید انجام دهیم؟

لکه وایتکس باقی می ماند و رنگ فرم اداری را از بین می برد اما راه هایی طبق این آموزش که در این بخش از باران دخت برایتان قرار دادیم وجود دارد که بتوانیم لکه ها را بپوشانیم.

لکه وایتکس

آیا واقعا این امکان وجود دارد که بتوان لک های وایتکس را پاک کرد؟

معمولا استفاده از وایتکس برای پاک کردن لکه البسه سفید و از بین بردن باکتری‌های آن است اما گاهی اتفاق می افتد که وایتکس به صورت اتفاقی یا بر اثر سهل انگاری به فرم اداری رنگی شما برخورد می‌کند و لکه‌های ناخوشایندی روی آن به جا می‌گذارد که متاسفانه قابل پاک شدن نیستند

چون این لکه وایتکس در واقع همان از بین رفتن رنگ اصلی مانتو اداری بوده که تنها با بازگرداندن این رنگ می‌تواند برطرف شود.

اما برای کاهش این لکه وایتکس شما باید اثر سفیدکننده را خنثی کنید چون اگر این ماده به مدت طولانی در تماس با لباس باقی بماند ممکن است باعث تضعیف و خرابی الیاف و پارگی و سوراخ شدن آن شود. برای این کار  می توانید به ابن چند روش عمل کنید:

به محض این که لباس با سفیدکننده تماس پیدا کرد آن را با آب سرد آبکشی کنید تا وایتکس اضافی روی آن شسته شود و روی لباس باقی نماند.

کمی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا خمیری شود و این خمیر را به صورت یکنواخت روی محل لکه بمالید تا وایتکس موجود روی لکه را خنثی کند.

پس از خنثی شدن وایتکس لکه با چند ترفند می‌توانید رنگ لباس را برگردانید.

وایتکس

الکل ایزوپروپیل: این روش برای لکه‌های کوچک روی لباس‌های که رنگ تیره ای دارند موثر است.

اول کمی الکل ایزوپروپیل از داروخانه ها تهیه کنید و آن را با پنبه روی محل لکه وایتکس و اطراف آن بمالید. سپس الکل را از اطراف لکه به سمت مرکز آن بمالید، الکل ایزوپروپیل رنگ پارچه را شل می‌کند و باعث می‌شود رنگ اصلی پارچه به محل رفتگی رنگ منتقل شود.

رنگرزی: اگر لکه بزرگ است و رنگ لباس هم تیره نیست بهتر است روش رنگرزی را امتحان کنید. برای انجام این کار می‌توانید به متخصص رنگرزی پارچه و لباس مراجعه کنید و یا خودتان رنگ مخصوص رنگرزی پارچه همرنگ لباس مورد نظر را تهیه کنید و مطابق دستور نوشته شده روی آن عمل کنید. توجه کنید که این روش برای لباس‌های با الیاف مصنوعی نتیجه مناسبی نخواهد داشت.

همکاری با شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی با شرایط ویژه